Praha

V Praze bude nové levitující parkoviště! Stát bude 1,5 miliardy

V Praze bude nové levitující parkoviště! Stát bude 1,5 miliardy
Zdroj: Č. R., s. r. o.

Město Praha plánuje na Zličíně vybudovat nové parkoviště s kapacitou pro dva tisíce aut. Bude vystavěno nedaleko metra na Rozvadovské spojce. Parkovací stání bude velmi orginální, má se totiž vznášet ve vzduchu.

Terminál Zličín má být velkokapacitní parkovací prostor P+R (záchytné parkoviště), na který město uvolní z rozpočtu kolem 1,5 miliardy korun. Kapacitu bude mít přibližně dva tisíce parkovacích stání, jiná verze stavby dokonce počítá s 1500 parkovacími místy pro auta a sto stáními pro autobusy. Dopravě v Praze má tak být novým projektem silně ulehčeno. 


Pražští radní se v úterý dohodli na spolupráci se společností Č. R., s.r.o., která je zároveň autorem plánu, který je svým provedením vskutku originální.


A to nejen tím, že bude "levitovat", ale také svým umístěním - parkoviště má totiž na západním okraji metropole vytvořit pomyslnou bránu, kterou budou auta do města vjíždět. 


Pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO) se nechal slyšet, že pokud vše půjde dobře, začne se stavět příští rok a první auta v novém parkovacím domě na Zličíně zaparkují v roce 2019, píše Idnes.
 

Související obsah

Parkovací dům se bude rozkládat přímo nad dálnicí - nad mimoúrovňovou křižovatkou Rozvadovské spojky a Řevnické ulice. Rozprostře se kolem konečné stanice metra B  a obchodního centra Metropole Zličín.

ten, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz