Horko

Ničí vás pekelné horko? Triky na ochlazení, které nestojí ani korunu

Ničí vás pekelné horko? Triky na ochlazení, které nestojí ani korunu
Zdroj: Profimedia

Venku je horko na padnutí a když přijdete domů, není to o mnoho lepší? Nezoufejte! Díky několika jednoduchým trikům se můžete rychle ochladit.

Otevřít okno je jako otevřít troubu, v noci se převalujete horkem a než stihnete vylézt ve sprchy, jste znovu zpocení - taková je bohužel realita současných dní. A dnes by mělo být vůbec nejhůř, teploty mají šplhat až k 37 stupňům!

Rychlou možností, jak se ochladit, je pořídit si ventilátor. Jenže ten stojí peníze. Britský web Mirror sestavil přehled triků, kterévás ochladí, ale nestojí ani korunu!

Bavlněná přikrývka

Vyvarujte se saténu a hedvábí a zvolte chladivé bavlněné povlečení. Světlé barvy a lehké tkaniny (např. egyptské bavlny) jsou prodyšné, takže se vám bude lépe spát. Staří Egypťané měli s horkem bohaté zkušenosti, proto i věděli, jak se proti němu bránit. Namočili ručník nebo prostěradlo do vody a přikryli se jím. Variantou je také vlhké prostěradlo, na které si lehnete, třeba na vrstvu ručníků.

Triky s mrazákem

Když už jsme mluvili o prostěradlech, zkuste je předtím, než půjdete spát, dát na několik minut do mrazáku. Nejprve je ale uložte do plastové tašky, aby vám uvnitř nepřimrzly a nenasály vůni mražené pizzy nebo zmrzliny.

Související obsah

Vyzkoušejte ohřívací lahev

Když v zimě zahřívá, proč by v létě nemohla chladit? Prostě ji naplňte vodou, strčte do mrazáku a chladivý balíček je na světě!

Kyblík s ledem

Pokud už přece jen doma ventilátor máte, ale přijde vám, že žádné velké ochlazení nepřináší, můžete mu malinko pomoct. Postavte před něj krabici naplněnou ledem. Chlad, který z ledu sálá, vám díky větráku vytvoří osvěžují mrazivý vánek.

Křížový vánek

Jestli máte doma větráků víc, máte vyhráno. Stačí je jen strategicky umístit. Dejte jeden k oknu a druhý dovnitř, aby oba tlačily chladný vzduch do místnosti.

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

Čím níž, tím líp

Teplý vzduch stoupá vzhůru, takže pokud máte vícepatrový dům, ustelte si v přízemí. Jestliže bydlíte v bytě, zkuste si zdřímnout na zemi.

Zhasněte

Žárovky jsou takové zmenšené verze sluníčka, není tedy divu, že vyzařují teplo, a to i ty úsporné. Nejenže ušetříte za energii, ale ještě budete mít v bytě chladněji.


Pověste mokré prostěradlo do okna

Nemusíte se vlhkým prostěradlem jen přikrývat, pověste ho do okna nebo balkonových dveří. Zaručeně tak teplotu v místnosti snížíte.

Související obsah

Dejte si pauzu od elektroniky

Je to stejné jako se žárovkami. Z mobilu či počítače sálá při používání horko, a to i když je jen nabíjíte.

Chladivá zrníčka

Napadlo vás někdy, že polštáře plněné například pohankou vlastně neabsorbují teplo? Na léto jsou tudíž ideální!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚŽASNÝ TIP: Trápí vás v létě tření stehen o sebe? Vyřeší to jedna věc, kterou máte doma a stojí pár korun!

Hit léta: Je vám u moře teplo? Tohle vás zaručeně ochladí!

mom, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz