Kouření

V protikuřáckých poradnách je plno. Tipy, jak přestat a vydržet

Kouření cigaret je zlozvyk, který trápí i řadu kuřáků a spousta z nich se snaží cigaret opakovaně zbavit. Marně. Proto přinášíme několik tipů, které podstatně zvýší šance na to, že už si další cigaretu nezapálíte.

První a nejdůležitější radou je, že přestat kouřit se musíte rozhodnout sami za sebe. Pokud krabičku zahodíte jen proto, že do vás soustravně ryje partner/přátelé/ příbuzní, dá se skoro s jistotou předvídat, že kouřit nepřestanete.


S tím souvisí i to, že je důležité si vše podrobně naplánovat a klidně i sepsat na papír, abyste důvody, proč vám cigarety vadí a chcete s nimi přestat, měli fyzicky před očima.


Určete si Den D, kdy přestanete kouřit a nehýbejte s tím. Není také žádná ostuda se už předem poradit třeba s praktickým lékařem či v lékárně. Klidně si také do zásoby nakupte nikotinové žvýkačky nebo náplasti.


Související obsah


O svém rozhodnutí přestat kouřit dejte vědět i svým blízkým, abyste tak cítili větší motivaci vydržet. Nebojte si říct o pomoc a podporu.


Poté, co opravdu přestanete kouřit, zbavte se doma, v autě, v práci a na dalších místech, kde se pravidelně pohybujete, všeho, co vám kouření připomíná jako jsou zapalovače, popelníky a samozřejmě krabičky cigaret.


Změňte své osobní rituály, které jste až dosud měli spojenéé s kouřením - ke kávě si třeba raději místo cigarety dejte kousek jablka, naučte se relaxovat jinak než kouřením - pusťte si raději třeba hudbu, čtěte si knížku, jděte do kina, běžte si zaběhat.


Související obsah

"Uvědomte si: kuřák, který přestal kouřit, není nekuřák. Je to „přeučený kuřák“ a už nikdy si nesmí zapálit. Jinak hrozí, že znovu začne kouřit," píše se na oficiálních stránkách pro odvykání kouření.


Další rady a tipy, jak přestat kouřit, najdete ZDE

pez, TN.cz

K tématu Kouření

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz