Domácí

Zpověď řidiče kamionu: Někteří kolegové porušují předpisy!

Zpověď řidiče kamionu: Někteří kolegové porušují předpisy!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Minulý týden se na Vysočině stala neobvyklá dopravní nehoda kamionu. Zfetovaný řidič, který tvrdí, že si vůbec nepamatuje, že by řídil, po nárazu pokračoval v cestě a desítky kilometrů ztrácel z poškozeného návěsu náklad. Jak je to vůbec možné a máme se na silnicích kamioňáků bát? Jednoho z nich jsme vyzpovídali!

Osmačtyřicetiletý řidič z výše popsaného případu tvrdí, že ho někdo zfetoval v Maďarsku během přestávky na občerstvení, aby ho okradl. Cestu dál do Čech si již prý nepamatuje. Nakolik je tato verze pravdivá, ukáže až policejní vyšetřování.

V souvislosti s případem posktyl portálu TN.cz rozhovor bývalý řidič, který popsal praktiky, které jsou podle něj běžné. Odpovědi řidiče rozhodně nevyjadřují názory TN.cz.

Reakce dalších řidičů, kteří s výpovědí tohoto bývalého řidiče nesouhlasí, najdete zde.

"Je to velmi náročné povolání a mnoho řidičů si řádně plní svoje pracovní úkoly a snaží se dodržovat veškerá nařízení, která jsou na ně kladena. Chyba je však i na straně státu, který nařizuje a trestá nesmyslná nařízení, která nelze snadno splnit. Jedná se například o nedostatek parkovacích míst, kde musí řidiči trávit povinný odpočinek, nebo odklízení sněhu z kamionů, které mimo vlastní firmu nelze na veřejných komunikacích provádět, neboť chybí rampy na odklízení sněhu. Dalším omezením řidičů jsou i nesmyslné zákazy prázdninových jízd, kdy se zastaví celá nákladní doprava, která ale nemá kde zaparkovat. Další nevýhodou tohoto zákazu je i to, že se mnoho řidičů nedostane ke svým rodinám. Toto jsou jen střípky problémů profesionálních řidičů, které media přehlíží," hájí české řidiče kamionů v reakci na následující odpovědi předseda spolku Sdružení řidičů Pavel Lukáš.

ROZHOVOR S BÝVALÝM ŘIDIČEM KAMIONU

Je běžné, že čeští řidiči kamionů nedodržují bezpečnostní přestávky nebo že dokonce švindlují záznamy o jízdě?

Běžné to je. Pro toho šoféra je to i nutné, protože jinak by si nevydělal ani korunu.

Je to jen ve společnosti, pro kterou jezdíte vy, nebo je to napříč všemi spedičními společnostmi?

Nejen u nás, to je prostě běžné. Mně skončí výkon například v sedm hodin a já musím být ve dvanáct na nakládce, která je o dvě stě kilometrů dál. A když tam nebudu, tak zkrátka nedostanu peníze. Tak se tam hodí magnet nebo druhá karta tak, jak se to běžně dělá, a přejede se. A pak se ještě najede něco, protože druhý den už musí být vykládka. Já jsem takhle dělal dvě až tři jízdy každý týden, kdybych neměl magnet a nedával ho tam, tak si nevydělám. A to není žádné tajemství, to všichni vědí, i dispečer, co vám dává práci, o tom ví.

Související obsah

Ti dispečeři se k tomu staví jak? Tváří se, že o tom nevědí?

I oni z toho mají peníze. Za každý náklad mají peníze, takže o tom vědí a tváří se jako by nic. Mě to dost překvapilo, protože jsem se vrátil z Anglie, kde se to nepoužívá a já jsem vůbec nevěděl, že existuje nějaký magnet. Já jsem se to naučil až tady.

V západních zemích to tedy není běžné?

Ne, to v žádném případě. Tam naopak, tam je v každé větší firmě člověk, který na to dává pozor a který stahuje řidičům karty každý den. A jakmile tam máte překročeno jen o jednu minutu, tak vám strhávají peníze z výplaty. Tam si to nikdo nedovolí, tady u nás je to divoký východ.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Technologická novinka vám vyrazí dech: Bezpečné kamiony umožňují řidičům vidět skrz náklad!

VIDEO: Zázračné přežití. Ženu na skútru přejel kamion. Nic jí není

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz