Drogy

Mladá žena lezla na sochu sv. Václava! Byla zfetovaná. VIDEO

Mladé ženy, která přelezla ochranný řetěz a lezla na sochu sv. Václava, si v noci na středu všimli pražští strážníci. Žena odmítala slézt, tvrdila, že se chce převtělit do jedné ze soch a strážníky žádala o podání smrtící injekce, protože ji už nebaví život. Když ji městská policie sundala dolů, odvezli ženu, která byla zjevně pod vlivem drog, na psychiatrii.

Podivně chovající se ženy si strážníci všimli ve středu kolem druhé hodiny ráno. Hlídka městské policie projížděla Václavským náměstím a viděla, jak žena lezla na sochu sv. Václava.

"Strážníci ji vyzvali, aby slezla dolů. Komunikace s ní byla velmi obtížná, protože byla zjevně pod vlivem návykových látek a mluvila nesmysly. V jednu chvíli hovořila o toku energie, který k ní přichází ze sochy, poté se zase chtěla převtělit do jedné ze soch," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Pak šestadvacetiletá žena hlídku žádala o podání injekce se smrtící dávkou. Uváděla přitom, že život, který prožívá, ji bolí a nechce ho už žít dál. Strážníci se jí snažili domlouvat a přesvědčit, aby slezla. Po dobrém to ale nešlo.

Související obsah

Protože hrozilo, že by mohla spadnout a ublížit si, rozhodli se strážníci zasáhnout. "Jeden ze strážníků vylezl na sochu, uchopil ji za ruce, stáhl ji na sebe, aby zabránil jejím pádu a předal ji právě přicházející hlídce policistů. Ti pak ženu snesli dolů," popsala zákrok mluvčí strážníků Seifertová.

Dívka byla dál agresivní, policisty a strážníky napadla. Tak ji chytili za zápěstí a znemožnili jí pohyb. Žena se přiznala, že si vzala extázi. Strážníci přivolali záchranku, když přijela, začala zadržená být znovu agresivní. Na ruce proto dostala pouta a strážníci záchranářům asistovali při jejím převozu na psychiatrii jedné z pražských nemocnic.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz