Dětský domov

Noční můra vedoucích: Holčička na prázdninách se utopila v Orlíku!

Stačila chvilka nepozornosti a teprve šestiletá dívenka se utopila ve vodní nádrži Orlík. Tragédie se stala ve středu v rekreačním středisku Loužek. Jak se podařilo TN.cz zjistit, holčička byla v oblasti na prázdninách spolu s dalšími kamarády z dětského domova.

Děti si měly užít zábavu u vody, z prázdninového pobytu plného legrace a koupání v Orlíku se ale stala obří tragédie. Při koupání se utopila šestiletá dívenka. Jak se podařilo TN.cz zjistit, byla tu na pobytu s kamarády z nejmenovaného dětského domova.

"Odjeli ještě v noci," potvrdil TN.cz provozovatel střediska, kde byla skupina dětí ubytovaná. Smutná událost všechny hluboce zasáhla. "Je nepříjemné vůbec o tom mluvit," dodal.

Děti se prý zrovna koupaly ve vodě, když se tragédie stala. Stačila ale chvilka nepozornosti a holčička zmizela. Rozeběhla se proto rozsáhlá policejní akce, do hledání dívky byl zapojen i vrtulník. Holčičku se podařilo najít o dvě hodiny později - na její záchranu už ale bylo pozdě.

Související obsah

"Bylo tam hodně aut, policie, psycholog, všechno," řekl provozovatel. "Pro tu paní učitelku to musí být strašné. Jsou to děti - se otočíte a nevidíte," dodal smutně.

Podobný názor mají i další provozovatelé táborů v okolí. "Bude to mít hrozný dopad jak na děti a vychovatelky, tak na rodiče a všechny, kteří jsou s tím nějak spjatí," myslí si třeba Filip K, který se sám podobných událostí děsí. "To dítě můžete mít na očích, být metr od něj a stejně se utopí," dodává.

Policie případ s ohledem na nízký věk mrtvé holčičky nechce blíže komentovat. "Mohu pouze potvrdit, že vyšetřování probíhá v souvislosti s letními rekreačními aktivitami," sdělil mluvčí policie Zdeněk Chalupa s tím, že případ je ještě na samotném začátku.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz