Česká pošta

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní
Ilustrační fotografie Zdroj: TN.cz

Česká pošta by ráda omezila otevírací dobu asi třetiny svých poboček. Podle ní například na venkově nemusí být otevřeno každý všední den. O změnu provozních hodin už požádala Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Asi 1100 poboček České pošty z celkových 3200 by mohlo mít brzy osekanou provozní dobu. Byly by otevřeny jen některé dny v týdnu. Státní podnik si od tohoto opatření slibuje především úspory. Změna otevírací doby by se měla týkat poboček ve venkovských lokalitách. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

Podle Pošty bylo už v minulosti běžné, že na venkově nebyly pobočky otevřeny každý den a lidé s tím problém neměli. Ani ČTÚ není zásadně proti, žádostí se ještě bude zabývat. Zároveň ale upozorňuje na to, že by lidem mohly nastat komplikace při vyzvedávání uložených zásilek, píší Lidové noviny.

Změna otevírací doby ale není jedinou novinkou, kterou Česká pošta navrhuje. Jednou z nich jsou například čtrnáctidenní prázdniny na venkovských pobočkách nebo uzavření pobočky v případě, že zaměstnanec onemocní. Pak by ostatní služby zajišťovala nejbližší pobočka v jiné obci.

O pomoc byste mohli požádat také listonoše, se kterým byste se například telefonicky domluvili, aby zásilku na vzdálenější poštu odnesl za vás. Obce se ale obávají, aby postupné zkracování provozní doby nevedlo nakonec k úplnému zrušení poboček.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz