Politika

Poslanci nestihli projednat hodně zákonů. Mohou za to absence

Poslancům začaly téměř dvouměsíční prázdniny, nestihli ale projednat hodně zákonů. Můžou za to i zrušená jednání, která se nekonala kvůli velké absenci poslanců. Mezi největší absentéry patří poslanec Igor Nykl z hnutí ANO nebo Karel Schwarzenberg z TOP 09.

Podzimní volby jsou na spadnutí a poslancům zůstává na stole téměř 300 neprojednaných bodů, většinu z nich už zřejmě projednat ani nestihnou. Možná by jich nebylo tolik, pokud by se některá jednání sněmovny nemusela rušit kvůli nízké účasti poslanců.

Největším absentérem posledního čtyřletého období je Igor Nykl z hnutí ANO, který se účastnil pouhé třetinu jednání sněmovny. "Pan poslanec Nykl je dlouhodobě nemocný. Mrzí nás to, protože to je skutečný odborník ve zdravotnictví a na jednáních nám jeho hlas chybí," komentovala situaci mluvčí ANO Kubíčková.

Související obsah

Téměř stejnou absenci má i Karel Schwarzenberg z TOP 09. "Připouštím, že mám menší podíl na hlasování, to je pravda, ale jako předseda zahraničního výboru mám spoustu zahraničních cest," vysvětlil Karel Schwarzenberg.

Mezi zákony, které už nestihli projednat, patří například více peněz pro vážně postižené, zákon o odpadech, nebo o ochraně ovzduší, na který tlačí Evropská unie.

Nejvíce času strávil ve sněmovně komunista Jiří Valenta, hned za ním jsou sociální demokraté Roman Sklenák a Jiří Petrů.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Politika

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz