BBC

BBC odtajnila platy moderátorů, o takových penězích se vám nesní!

BBC odtajnila platy moderátorů, o takových penězích se vám nesní!
Zdroj: Profimedia

Ačkoli se platy vrcholných moderátorů britské veřejnoprávní televize BBC mohou zdát být přemrštěné, zdaleka ne všem tvářím televizních obrazovek se pod stejným zaměstnavatelem a na stejné pozici podaří dosáhnout takové sumy, jakou má nejlépe placený moderátor Chris Evans. Rozdíly jsou i desítky milionů korun.

Existuje hned několik milionů důvodů, proč může člověka lákat stát se hvězdou světově známé britské televizní stanice BBC. Nejlepší moderátoři si přijdou i na desítky milionů korun, rozdíly v platech mezi muži a ženami jsou ale výrazné.

Zatímco nejlépe placený muž - tedy moderátor Chris Evans - si loni přišel na více než dva miliony liber (v přepočtu asi 65 milionů korun), nejlépe placená žena Claudia Winklemanová dosáhla "pouze" 14 milionů korun.

Generální ředitel BBC Tony Hall už slíbil, že bude dělat vše proto, aby rozdíly v platech vyrovnal, upozornil ale, že i tak je situace oproti jiným státním stanicím mnohem lepší.

Související obsah

I tak má ale mnoho lidí výtky. Třeba na roční plat sedm milionů korun dosáhne všeho všudy 25 mužů, oproti tomu žen se stejným platem je jen devět.

Mezi nejlépe placené moderátory patří kromě Evanse Gary Lineker (přes 51,4 milionu korun), Graham Norton (25 milionů korun), Jeremy Vine (20,5 milionu korun), John Humphrys (17,6 milionu korun), Huw Edwards (16,2 milionu korun), Steve Vright (14,7 milionu korun), Matt Baker společně s Claudií Winkelmanovou dostávají více než 13,2 milionu korun. Poslední desátou příčku obsadila pětice moderátorů - Nicky Campbell, Alex Jones, Andrew Marr, Stephen Nolan a Alan Shearer s platem více než 11,7 milionu korun.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz