Kečup

Inspektoři varují před oblíbenou značkou kečupu. Máte ho doma?

Inspektoři varují před oblíbenou značkou kečupu. Máte ho doma?
Zdroj: SZPI

Na falšovaný kečup od společnosti Kaufland upozorňuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Bylo v něm méně rajčat, než slibovala etiketa.

"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Kaufland Česká republika v.o.s., aby stáhla ze všech svých poboček falšovanou potravinu," uvedl mluvčí SZPI. Pavel kopřiva.

Jedná se o o K - Classic Tomato Ketchup – rajčatový kečup jemný, v balení 500 ml, s označením data minimální trvanlivosti do 20.03.2018, země původu: Polsko.

Zdroj: SZPI

Výrobce na obal uvedl, že 100 g kečupu bylo vyrobeno z 205 g rajčat. "Laboratorní rozbor SZPI ale potvrdil přítomnost rajčat pouze v množství 152 g rajčat na 100 g kečupu. Výrobce tak porušil platný právní předpis uvedením zavádějícího údaje a inspektoři SZPI nařídili stažení závadné šarže z trhu," dodal Kopřiva.

Související obsah

Celkem se jednalo o více než 14 tisíc lahví kečupu. Z prodeje se jich podařilo stáhnout pouze 575, zbytek si již zákazníci stihli koupit. "S kontrolovanou osobou SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty," zakončil Kopřiva.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kečup

Důležité Události

Píše se na Deník.cz