Hurghada

Stav Češky pobodané v Egyptě se prudce zhoršil! Je s ní rodina

V pátek 14. července pobodal v turistickém centru Hurghada egyptský útočník šest žen včetně jedné Češky. Ta stále leží v káhirské nemocnici, kde se svoji rodinou čeká na návrat do České republiky. Přestože ještě ráno byla žena v dobrém stavu, dopoledne se její stav prudce zhoršil.

Dvě napadené Němky zemřely na místě, když nožem ozbrojený muž vtrhl na pobřeží. V zápětí přeplaval na hotelovou pláž opodál, kde zranil další lidi, včetně české turistky z Rakovnicka. Ta byla s bodnými ranami na zádech a na nohách hned po útoku hospitalizována.

"Současně je česká turistka v dobrém stavu a dále se nachází v nemocnici v centru Káhiry, kde si ji ošetřující lékaři nechávají na rekonvalescenci. Ti by se měli během nadcházejícího týdne vyjádřit k jejímu převezení do Čech. Vše se bude odvíjet od jejího zdravotního stavu při denních vizitách,“ uvedla ráno pro portál TN.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

O pár hodin později ale bylo všechno jinak. "Přestože ještě dnes ráno byla česká žena zraněná předminulý týden útočníkem v egyptské Hurghadě v dobrém stavu a diskutovalo se o jejím převozu do České republiky, v dopoledních hodinách se bohužel její zdravotní stav prudce zhoršil," uvedlo ministerstvo zahraničí na svém webu.

Další podrobnosti o stavu zraněné Češky resort na žádost rodiny nezveřejnil. Ženu by měl ale co nejdříve navštívit český specialista, který odletí do Káhiry ještě v pondělí.

Do teď není znám útočníkův motiv. Stále připadá v úvahu i možnost teroristického útoku či psychického onemocnění. Egypt se v souvislosti s událostí obává úbytku turistů a k incidentu se zatím oficiálně nevyjádřil.

ČTĚTE TAKÉ:

Braňte se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE
Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?

pch, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz