Kečup

Na trhu se objevil další falšovaný kečup! Prodávali ho v Lidlu

Na trhu se objevil další falšovaný kečup! Prodávali ho v Lidlu
Zdroj: SZPI

Kontroloři odhalili další falšovaný kečup, který se prodával v českých obchodech. Kečup s příchutí kari obsahoval jen polovinu rajčat, koupit jste ho mohli v prodejnách Lidl.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z prodeje falšovaný kečup. Jde o výrobek "Kania CURRY KETCHUP Mild" s minimální trvanlivostí do 28. 4. 2018.

Výrobcem i prodávajícím je společnost Lidl. Kečup podle inspektorů pochází z Německa. Obsahoval o polovinu méně rajčat, než má být ve výrobku, který se může označovat jako kečup.

"Podíl rajčatové sušiny (tzv. refraktometrická sušina vnesená rajčaty) musí být u kečupu minimálně 7 %, analýza ale prokázala tento podíl pouze v hodnotě 3,5%," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

 

Zdroj: SZPI

Lidl se tak dopustil klamání spotřebitele. "Označení výrobku totiž neumožnilo spotřebitelům získat pravdivé informace o skutečné povaze potraviny a pod názvem kečup tak mohli očekávat jiný výrobek," doplnil Kopřiva.

Související obsah

Společnost teď musí stáhnout kečupy z prodeje a nemine ji ani peněžitý postih. "SZPI zahájí s kontrolovanou osobou správní řízení o uložení sankce," potvrdil mluvčí.

Z podobného důvodu nařídili inspektoři stáhnout také K - Classic Tomato Ketchup, který se prodává v síti Kaufland. Byl vyroben z méně rajčat, než uváděla etiketa. Více čtěte zde.

epa, TN.cz

K tématu Kečup

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz