Podnikatel

Ze žárlivosti málem ubili muže pálkou! Půjdou do vězení

Ústecký krajský soud řešil případ podnikatele, který měl najmout skupinu mužů, aby napadli jeho soka v lásce. K incidentu došlo loni v září na Děčínsku, muži ho málem umlátili. Soud už vynesl tresty, nejvíce si odsedí ten, který muže zbil.

Martin Malý podle obžaloby neunesl rozchod se svou přítelkyní. Když si později našla nového partnera, měl na něj začít opakovaně naléhat, aby se se ženou rozešel. Po čase mu došla trpělivost a podle žalobkyně si najal několik mužů, aby bagristovi za každou cenu "domluvili".

Napadený muž skončil vážně zraněný v nemocnici. Malý, který útok podle rozsudku zorganizoval, si odsedí devět let ve vězení. Obžalovaný Soukup, kterého Malý pověřil, aby najal muže, kteří poté přítele zbili, jde za mříže na osm let.

Nejvíce let ve vězení stráví muž, který bagristu opravdu zmlátil. Soud ho poslal za mříže na dvanáct let. Zbitého muže pak ještě jiný obžalovaný okradl o dva mobily - odsedí si tři roky. Muž, který hlídal, jestli někdo nejde, se na svobodu nepodívá šest let.

Související obsah

Za napadení měl podnikatel svým kumpánům vyplatit okolo 70 tisíc. Někteří z nich se u soudu částečně doznali, napadeného prý chtěli jen postrašit. Rozsudek není pravomocný, muži se mohou odvolat.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz