Egypt

Kramní, Magda, Lenka... Hurghada přitahuje tragédie. PŘEHLED

Kramní, Magda, Lenka... Hurghada přitahuje tragédie. PŘEHLED
Zdroj: TN.cz

Oblíbené letovisko Hurghada na egyptském pobřeží Rudého moře navštíví každoročně tisíce turistů z České republiky. Lákají je teplé počasí, krásné moře a příznivá cena. Poslední dobou ale egyptský turistický ráj zasáhlo několik tragédií, které se dotkly i českých turistů.

Smrt Moniky a Klárky Kramných, vražda švýcarského páru, záhadné úmrtí britské turistky, záhadná smrt krásné Polky Magdy, mrtvý britský chlapec, ubodání jedné české a dvou německých turistek a nouzový převoz nemocného slovenského děvčátka zpátky do vlasti. Za poslední čtyři roky zasáhlo Hurghadu a pobřeží Rudého moře několik tragédií.

Smrt Moniky a Klárky Kramných

Poslední červencové dny roku 2013, manželé Petr a Monika Kramní se svou malou dcerou Klárkou trávili dovolenou v hotelu Titanic Palace v Hurghadě. 29. července bylo celé rodině špatně, následující den tráví celý na pokoji. Podle výpovědi Petra Kramného celý den všichni tři zvraceli a bylo jim špatně, leželi v posteli a spali. Večer Petr Kramný došel pro vodu. Když se okolo třetí hodiny probudil, zjistil, že Klárka je studená, snažil se ji oživit a zjistil, že mrtvá je i Monika, tak Kramný popsal osudné chvíle na policii.

Egyptští lékaři se soustředili na variantu, že byla rodina něčím otrávena. Když se těla dostala do České republiky, provedli další pitvu patologové z Ostravy. Ti později přišli s verzí, že Moniku a Klárku zabil elektrický proud, podezřelý byl jediný - Petr Kramný.

Související obsah

Krajský soud v Ostravě jej v lednu loňského roku odsoudil k 28 letům ve vězení. Vrchní soud v Olomouci trest potvrdil, dovolání Nejvyšší soud zamítl. Kramný teď obrací své naděje k Ústavnímu soudu. Spolek Šalamoun, který je přesvědčen o jeho nevině, mezitím získal znalecké posudky, které naznačují, že v Hurghadě mohlo být vše jinak.

Objevily se i jiné teorie, co se v egyptském letovisku mohlo stát. Dlouholetý pracovník Lékařské fakulty v Plzni Václav Žalud přišel s teorií, že Moniku a Klárku zabil exotický jed tetrodotoxin.

Vrchní soud Kramnému trest potvrdil, více v reportáži:

Vražda švýcarských manželů

Jen půl roku po smrti Moniky a Klárky otřásla Hughradou další tragédie. Na zahradě vily našli policisté zahrabaná těla švýcarských manželů. Shánět se po nich začal syn, když se dlouho neozývali. Pár byl s největší pravděpodobností zavražděn. Podezření padlo na ochranku luxusní vily. O případu jsme informovali ZDE.


Na další stránce najdete záhadná úmrtí britských turistů a mladé Polky.

Smrt britské turistky

Vloni na jaře trávila dovolenou v Hurghadě také britská rodina z městečka Minster v hrabství Kent. Dovolenou koupili na poslední chvíli. Když ve středu 27. dubna přišla dcera Natalie vzbudit svou šestačtyřicetiletou matku Jacqueline Adamsovou, zjistila, že je mrtvá.

Tělo bylo převezeno do Velké Británie. Patologové nenašli nic až na zúžené artérie. Praktický lékař zemřelé ženy vypověděl, že si před dovolenou stěžovala na bolesti hlavy a hrudníku a na krvácení z nosu. Na bolesti hlavy a kotníku si Jacqueline stěžovala i pondělí 25. dubna.

V úterý si ještě rodina užívala dovolenou, ve středu už našla Natalie, která na dovolené byla i se svým snoubencem, svou matku v posteli mrtvou. Patolog v pitevní zprávě uvedl, že žena zemřela přirozenou smrtí, jejíž příčinu nelze odhalit, uvedl web KentOnline.co.uk.


Související obsah

Tragická nehoda čtyřletého Isaaca

Letos na jaře vyrazila do Hurghady také čtyřlettá rodina Websterových z Velké Británie. Čtyřletý Isaac měl tragickou nehodu. Co přesně se mu stalo, odmítla rodina upřesnit. Chlapec byl ale vážně zraněn, převezen do nemocnice, kde byl napojen na přístroje. Po několika dnech zemřel.

Sousedé z anglického Warringtonu pro rodinu uspořádali dobročinnou sbírku a během hodin se vybraly desetitisíce korun, které rodině měly pokrýt náklady na převoz těla a na uspořádání pohřbu. O případu jsme informovali ZDE.

Sebevražda Polky Magdy

Sedmadvacetiletá polská turistka Magdalena Zuková byla na dovolené v letovisku Marsa Alam, přibližně 200 km od Hurghady, se svým přítelem přestala komunikovat. Když se mu konečně ozvala, plakala a prosila, ať ji vezme pryč. Skončila v nemocnici v Marsa Alamu, kde se měla snažit skočit z okna.

Související obsah

Egypťané ji převezli do nemocnice v Hurghadě, později ji ale převezli zpátky do Marsa Alamu. 30. dubna letošního roku vyskočila Magda z okna ve druhém patře nemocnice. Využila chvíle, kdy ji zřízenci vedli na záchod a nebyla připoutaná k lůžku. Na následky zranění následně zemřela.

Co vedlo k tomu, že Magda zešílela, je předmětem vyšetřování. Objevily se spekulace o znásilnění. Za jejím stavem mohla být i droga, tzv. koření, což je syntetická marihuana, po které lidi nejsou schopni racionálního myšlení. Jak se k ní mohla dostat, není jisté.

Na další stránce najdete teroristické útoky, které Hurghadou otřásly, a také evakuaci slovenského děvčátka, které se nakazilo infekcí

Teroristické útoky v Hurghadě

Poklidnou dovolenou přerušil hostům hotelu El Palacio devětadvacetiletý Abdel-Rahman Shaaban, který na hotelovou pláž doplaval a napadl přítomné turistky. Šest žen pobodal, dvě německé turistky zemřely na místě. Mezi zraněnými byla i šestatřicetiletá účetní Lenka.

Podle prvotních informací měla mít lehčí zranění na noze. Česká ambasáda se s ní spojila a Egypťané nechali Lenku přepravit helikoptérou do nemocnice v Káhiře. Odtamtud ale tento týden přišla zdrcující zpráva - stav Lenky je kritický.

Její tělo nezvládlo boj s infekcí, Lence zkolabovaly orgány a žena upadla do stavu klinické smrti. Ve čtvrtek oznámil český ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík smutnou zprávu, Lenka zemřela.

Pachatele po útoku zadrželi. Egyptská strana zatím neuvedla, co jej k útoku vedlo. Nebyl to ale první podobný případ. V lednu 2016 doplavali dva útočníci na pláž hotelu Bella Vista a pobodali tři turisty, dva z Rakouska a jednoho ze Švédska. Jednoho útočníka policisté zastřelili, druhý dostal u soudu doživotí.

Související obsah

Nákaza slovenského děvčátka záhadnou infekcí

V sobotu musel letecký útvar slovenského ministerstva vnitra vyslat do Hurghady letecký speciál. Do Bratislavy převezl třináctiměsíční holčičku, která s rodiči a sourozencem trávila dovolenou v letovisku Marsa Alam. Tam ale dostala závažnou infekční nemoc a její stav se rychle zhoršoval.

Nemocnice v Marsa Alamu a ani v Hurghadě, kam mezitím děvčátko převezli, nebyla vybavená na to, aby dívce poskytla adekvátní péči. Slovenské ministerstvo vnitra se rozhodlo na nic nečekat a do Egypta vyslalo letecký speciál, který rodinu přivezl zpátky do vlasti.

Záběry z převozu slovenského děvčátka:

Na další stránce najdete informace o údajném napadení českých turistů a podivném úmrtí britského turisty

Údajné napadení českých turistů

V létě si mladý pár z Valašska stěžoval, že v hotelu Titanic Palace, tedy v tom, kde byli na své osudové dovolení Kramní, si prožil peklo. Jan a Sabina se měli dostat do konfliktu se zaměstnanci hotelu. Ti měli dělat Sabině sexuální návrhy a Jana měl plavčík zmlátit.

Hotel tvrdil, že vše bylo jinak a sedmadvacetiletý Jan nejprve zmlátil svou partnerku a pak i zaměstnance hotelu, který se jí snažil pomoct. Proti páru svědčila i další Češka, která v resortu pobývala. Podle policejní zprávy k žádnému napadení nedošlo.

 

Související obsah

Smrt britského turisty v nemocnici

Poslední úmrtí rozplétají britské soudy. V nemocnici v Hurghadě zemřel devětatřicetiletý britský turista Adrian King. Ten si vyrazil na organizovaný výlet na čtyřkolkách, najednou se mu udělalo zle a skončil v nemocnici.

Jeho otec tvrdí, že mu personál oznámil, že Adrianovo pojištění je neplatné. Vyzval jej, aby zaplatil v přepočtu 200 tisíc korun, jinak vypne přístroje. Muž peníze neměl. "Jak muž odcházel z místnosti, začal vypínat přístroje," vypověděl otec. V dokumentaci nemocnice uvedla, že muž zemřel na srdeční zástavu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROKLETÝ EGYPT: V Hurghadě zemřela další krásná dívka! Smrt je opět záhadná

Svědek z Egypta promluvil o smrti krásné Magdy! Co mu pár dní před smrtí říkala?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz