Brigádník

Čestný brigádník netušil, že získá statisíce! Má právo na tučné nálezné

Čestný brigádník netušil, že získá statisíce! Má právo na tučné nálezné
Zdroj: TV Nova

Nejmladší brigádník slovenské pumpy může přemýšlet nad tím, co udělá se štědrou odměnou 30 tisíc eur (asi 780 tisíc korun). Na tu si může dělat nárok, protože policii předal batoh plný peněz, který našel v práci. Měl by dostat deset procent z nalezené sumy.

Chtěl si přivydělat na dálniční pumpě a přišel si na pořádný balík peněz. Řeč je o mladíkovi, který v práci našel batoh s neskutečným obsahem - hotovostí v hodnotě téměř osm milionů korun, informují tvnoviny.sk.

Mladík má nyní právo na odměnu za nalezení a navrácení věci - a to ve výši deset procent její hodnoty. Brigádník si tak přijde na sumu asi 30 tisíc eur (tedy zhruba780 tisíc korun).

Související obsah

Odměnu má prakticky jistou, povinnost vyplatit nálezné je totiž zakotvená v zákoně. "Pokud by mu to (majitel) nechtěl dát, může odměnu vymáhat i soudní cestou," řekl k případu právník.

Majitelem batohu má být muž z Prešova (53), který tvrdí, že peníze našel v domě své matky a později ho na pumpě zapomněl. Nález podezřelé hodnoty nyní prověřuje policie, která bude mimo jiné zjišťovat, jestli peníze nebyly získány třeba nelegálně, nebo nejsou jinak spojeny s nějakou trestnou činností - třeba financováním terorismu. 

ČTĚTE TAKÉ:

Inspirující seznam: 5 nejbohatších sympaťáků světa se zlatým srdcem
VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

lud, TN.cz

K tématu Brigádník

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz