Rusko

Tragédie v dole: Díru do pekla zaplavila voda, 9 lidí se pohřešuje

Jeden z největších diamantových dolů na světě, důl Mir u ruského města Mirnyj, zaplavila voda. Většinu z horníků, kteří v tu dobu v dole pracovali, se podařilo dostat do bezpečí, podle agentury Reuters se ale stále po devíti hornících pátrá.

Oběti záplav diamantového dolu zatím nejsou potvrzené, podle agentury Reuters se ruská státní těžební společnost Alrosa zatím nevyjádřila k tomu, jaké je šance, že se pohřešované horníky podaří zachránit živé.

Televize CNN informovala o 16 pohřešovaných, odvolává se přitom na prohlášení ruské těžební společnosti. Některé weby dokonce s odkazem na ruské ministerstva pro mimořádné situace informovaly o 17 pohřešovaných.

Voda se do dolu zřejmě dostala skrze šachtu.Podle společnosti se z voda dostala do šachty z otevřené nádrže na povrchu okolo půl páté odpoledne místního času.

Ruská státní společnost Alrosa je největším producentem surových diamantů. Naleziště u města Mirnyj bylo objeveno už v 50. letech a důl Mir, v překladu mír, se na produkci Alrosy podílí 9 %.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz