Rusko

Tragédie v dole: Díru do pekla zaplavila voda, 9 lidí se pohřešuje

Jeden z největších diamantových dolů na světě, důl Mir u ruského města Mirnyj, zaplavila voda. Většinu z horníků, kteří v tu dobu v dole pracovali, se podařilo dostat do bezpečí, podle agentury Reuters se ale stále po devíti hornících pátrá.

Oběti záplav diamantového dolu zatím nejsou potvrzené, podle agentury Reuters se ruská státní těžební společnost Alrosa zatím nevyjádřila k tomu, jaké je šance, že se pohřešované horníky podaří zachránit živé.

Televize CNN informovala o 16 pohřešovaných, odvolává se přitom na prohlášení ruské těžební společnosti. Některé weby dokonce s odkazem na ruské ministerstva pro mimořádné situace informovaly o 17 pohřešovaných.

Voda se do dolu zřejmě dostala skrze šachtu.Podle společnosti se z voda dostala do šachty z otevřené nádrže na povrchu okolo půl páté odpoledne místního času.

Ruská státní společnost Alrosa je největším producentem surových diamantů. Naleziště u města Mirnyj bylo objeveno už v 50. letech a důl Mir, v překladu mír, se na produkci Alrosy podílí 9 %.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rusko

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz