Velká cena

Přísná bezpečnostní opatření v Brně! Policie prohledává i tribuny

Stovky policistů v ulicích Brna, hlídky na každém kroku a to hlavně v okolí Masarykova okruhu. Víkendovou Velkou cenu silničních motocyklů provázejí tradičně přísná bezpečnostní opatření. Policisté každý den ráno pečlivě prohledávají tribuny a v kempech jim pomáhají dokonce psi cvičení na hledání výbušnin.

Vzhledem k tomu, že v Česku platí první stupeň ohrožení terorismem, jsou důkladné prohlídky nutné. Policisté tak v sobotu ráno kontrolovali i tribuny Masarykova okruhu v Brně.

"Začíná se v pět hodin ráno právě před tím, než se areál otevře návštěvníkům. V pátek i v sobotu jsme našli jeden odložený batoh. Naštěstí v něm nebylo nic závadného," řekl TV Nova mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Policisté se při prohlídkách zaměřovali nejen na tribuny, ale také na kempy. A v nich využívali čtyřnohé pomocníky, kteří očichávali třeba zaparkovaná auta.

Bezpečnostní prohlídky pak museli příznivci rychlých motorek strpět při vstupu na tribuny. A po skončení odpoledních tréninků dohlíželi policisté i na bezpečnost diváků, kteří se rozcházeli do kempů a do města. Využili přitom třeba i čtyřkolky.

Související obsah

Do Brna se celý den sjížděli další a další fanoušci silných motorek. Kolem poledne se na dálnici u Brna vyskytly dopravní komplikace způsobené dvěma nehodami. Ta první se stala na 188. kilometru ve směru na Prahu, kde se srazila tři osobní auta a motorka. Tři lidé se zranili.

Za nehodou se pak vytvořila koloho, ve které se na 192. kilometru stala další srážka. Ta se naštěstí obešla bez zranění. V okolí okruhu v sobotu parkovalo přes osm tisíc osobních aut, více než dva tisíce motorek, 27 autobusů a 208. karavanů.

Související obsah

Největší nápor fanoušků očekávají policisté v neděli ráno a pak odpoledne při rozjezdu po skončení závodů.

Přímý přenos Velké ceny České republiky můžete sledovat v neděli od 10:30 na Nova Sport 1 a od 11:00 na Nova Action.

vbo, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz