Motorka

V noci rozpoutali motorkáři peklo, odjezd z Brna byl bez problémů

Na Velkou cenu se do Brna sjely desetitisíce fanoušků, kteří se během nedělního odpoledne rozjížděli zpátky do všech koutů Evropy. Noc před závody si tradičně fanoušci v kempech pořádně užili a v kempu na Kývalce rozpoutali opravdové peklo.

Mezi stany jezdili na všem možném, od minibiků přes motorovou koloběžku až po vozítko postavené z bedýnek na pivo. Některým stačila i vozítka bez motoru, třeba partičce, která se po kempu proháněla v nákupním vozíku.

Fanoušci, kteří si museli na sprchy vystát frontu, se v rámusu předháněli ostošest. Túrovali parádní mašiny i sekačku na trávu. A na mejdan v kempu si svítili ohňostrojem. Alkohol tekl proudem a někteří se pořádně rozparádili.

"Tři řidiči požili alkohol před jízdou," prozradil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policisté kempen procházeli, většinou ale řešili údajné krádeže. "Při vyšetřování vyjde najevo, že ten člověk byl notně opilý a ty peníze, případně i doklady, sám ztratil, aniž by mu byly ukradeny," vysvětlil Malášek.

Někteří motorkáři se ale v kempu dlouho neohřáli a vyrazili se radši bavit do města.

Související obsah

Po závodech, ve kterých z Čechů bodoval jen Karel Abrahám, se fanoušci vydali na cestu před třetí hodinou odpoledne. Řidiči na dálnici D1 v okolí Brna museli počítat s hustým provozem.

Místy se tvořily pomalu jedoucí kolony. A není divu, protože na cestu domů se od Masarykova okruhu vydalo téměř 11 tisíc osobních aut, přes 3 tisíce motorek a 50 autobusů. Po 17.hodině řešili policisté na 185.kilometru D1 směrem na Brno kolizi dvou aut, která se obešla bez zranění. Podařilo se však udržet průjezdné dva jízdní pruhy.
 

vbo, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz