KLDR má jadernou bombu, tvrdí rozvědka! Trump hrozí odvetou

KLDR má jadernou bombu, tvrdí rozvědka! Trump hrozí odvetou
Zdroj: Thinkstockphotos

Pokud bude Severní Korea nadále vyhrožovat USA, narazí na ohnivou zlobu, jakou svět neviděl. V úterý to prohlásil americký prezident Donald Trump. Reagoval tak na tvrzení armádní rozvědky KLDR, že země vyvinula miniaturizovanou jadernou hlavici, kterou může být vyzbrojena balistická střela.

Americký prezident Donald Trump se do KLDR opřel na tiskové konferenci v Bedminsteru v New Jersey. Severní Korea totiž podle všeho dokončila vývoj miniaturních jaderných hlavic, kterými může vyzbrojit své současné balistické střely, informuje deník The Washington Post s odkazem na zprávu analytiků amerických zpravodajských služeb.

"Zpravodajská komunita odhaduje, že Severní Korea vyvinula jaderné zbraně pro balistické střely, a to včetně mezikontinentálních balistických raket,“ cituje deník vojenskou kontrarozvědku DIA.

Související obsah

Analytici odhadují, že Kim Čong-un má k dispozici až šest desítek jaderných hlavic, není ale jasné, jestli je úspěšně vyzkoušel. Od roku 2006 KLDR uskutečnila pět jaderných testů, poslední loni v září.

Donald Trump bere hrozbu velmi vážně, KLDR podle něj ohrožuje Spojené státy. Pokud země bude nadále vyhrožovat, pocítí oheň a zlobu, jakou svět neviděl, hrozí odvetou prezident.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu KLDR

Důležité Události

Píše se na Deník.cz