Pád

Dívky na táboře spadly ze skály! Jedna zemřela, další je zraněná

Tragédií skončil výlet tří dívek, které byly v Českém ráji na táboře. Dvě z nich zřejmě ztratily orientaci a spadly ze skály. Jedna zemřela, druhá utrpěla středně těžké zranění. Třetí školačka zůstala na skále, dolů jí museli pomoct hasiči.

Neštěstí se stalo ve středu krátce před 21. hodinou v lokalitě poblíž stezky po levém břehu Jizery. Podle informací TV Nova byly dívky na táboře u Zrcadlové Kozy, večer se šly projít a objímat stromy. V Dolánkách u Turnova vylezly na skálu, zřejmě ale ztratily orientaci a dvě z nich spadly.

"Jedna utrpěla zranění, se kterým ji transportovali do liberecké nemocnice. Druhá dívka bohužel i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním podlehla na místě," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Záchranáři se čtrnáctiletou dívku snažili několik desítek minut oživit, ale marně. Třetí dívce pak z dvacetimetrové skály museli slaňováním pomoci hasiči, kteří také asistovali záchranářům. Pomáhal jí také psycholog záchranářů.

Související obsah

Co přesně se stalo, teď zjišťuje policie. "My nyní tuto nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu k ní nebudeme veřejnosti poskytovat žádné další bližší informace," doplnila Baláková.

Za poslední týden už jde o druhý pád dítěte ze skály. V sobotu se z desetimetrového masivu nedaleko Loktu nad Ohří zřítila třináctiletá dívka, zraněním podlehla.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz