Najetí

Šokující VIDEO: "Naše ulice," křičí dav, pak do něj najede auto!

Šokující VIDEO: "Naše ulice," křičí dav, pak do něj najede auto!
Zdroj: APTN

Na internetu se objevilo nové video, které ukazuje, jak do demonstrantů v Charlottesville najelo auto. Při nehodě zemřela dvaatřicetiletá žena, dalších 19 bylo zraněno. Záběry natočil jeden z protestujících, nejsou vhodné pro citlivé povahy.

Americký portál New York Post zveřejnil nové záběry, na kterých je vidět, jak v sobotu auto najelo do protestujících ve Virginii. Odpůrci neonacistického pochodu skandují "Čí jsou ulice? Naše!" Vtom se zprava přiřítí tmavé auto, které nejdříve srazí několik lidí a poté nabourá do stojícího auta.

Na videu jsou vidět těla, která létají vzduchem, a slyšet výkřiky. Muž za kamerou mobilního telefonu křičí: "Ten nacista zrovna najel do lidí! Někdo z nich je možná mrtvý!" Jiní sprostě nadávají a někdo volá záchranku. Zraněným se rozběhnou ostatní demonstranti na pomoc.

 

Pozor! Video není vhodné pro citlivé povahy.

Přivolaní záchranáři už nedokázali pomoct 32leté Heather Heyerové, která pracovala v právní firmě a bojovala za sociální spravedlnost. Dalších 19 lidí útočník, kterého úřady identifikovaly jako extremistu Jamese Alexe Fieldse Jr., zranil.


Pozor! Video není vhodné pro citlivé povahy.

 

Tisíce stoupenců nacionalismu a extremismu se ve městě shromáždily už v pátek večer, v sobotu dopoledne akce pokračovaly. Měly být protestem proti stržení sochy generála konfederace v místním parku. Tam ale dorazili i jejich odpůrci a začaly potyčky. Situaci se snažilo uklidnit na šest tisíc policistů, když do davu vjelo auto.

Související obsah

Demonstrace pak v Charlottesville pokračovaly i v neděli a pondělí. Organizátor akce extremistů z násilností obvinil policii, který podle něj jen nečinně přihlížela. Ta ho ale před rozbouřeným davem musela zachraňovat. Protestující také uctili památku zemřelé.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz