Princ William

Emotivní zpověď: Harry a William promluvili o smrti princezny Diany

Na veřejnost se dostaly emotivní výpovědi britských princů Williama a Harryho o smrti jejich matky Diany. V rozhovoru pro televizi BBC Harry kritizoval jednání bulvárních fotografů, kteří před dvaceti lety v Paříži princeznu pronásledovali.

Princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 při autonehodě v pařížském tunelu, když se snažila ujet bulvárním novinářům.

"Měla vážné poranění hlavy, ale byla na zadním sedadle pořád naživu a ti lidé, kteří tu nehodu zavinili, místo aby ji pomohli, fotili, jak na zadním sedadle umírá a pak se vrátili do svých redakcí," řekl princ Harry v novém dokumentu stanice BBC.

Princové William a Harry 20 let od tragické události na svou matku vzpomínají a otevřeně mluví o tom, jak se s neštěstím vypořádávali.

"Když si v patnácti letech projdete něčím tak traumatickým, jako je smrt matky, buď vás to zocelí nebo zničí. A já jsem nechtěl dopustit, aby mě to zničilo. Chtěl jsem, aby mohla být pyšná na člověka, kterým se stanu," řekl princ William.

Související obsah

Vedle Diany na zadním sedadle seděl její partner Dodi Fayed. Také on a řidič auta Henri Paul přišli o život. Přežil jen bodyguard Trevor Rees-Jones, který seděl vepředu vedle řidiče.

Pohřeb princezny sledovaly v televizi dvě a půl miliardy lidí. William a Harry navázali na její charitativní činnost. Harry se nechal slyšet, že doufá, že je jejich matka pyšná na práci, kterou dělají.

Související obsah

"Nechtěl jsem, aby její odkaz připomínalo to, jak William nebo Harry byli naprosto zničení a všechna tvrdá práce, všechna láska a energie, kterou do nás vložila, by přišla vniveč.

Při příležitosti smutného výročí princové na svou matku vzpomínají v několika dokumentech. Dianu bude také až do října připomínat výstava v Buckinghamském paláci.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Slavné nevěsty s temnými osudy
Jak se z vás stal člověk, kterým jste?

vbo, Ema Klementová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz