Mall.cz

Hackeři napadli Mall.cz! Ukradli hesla, mohou vám nabourat účty

Uživatelské účty internetového obchodu Mall.cz se pokusil napadnout hacker. Týkalo se to všech účtů se slabým heslem. Společnost všechny takové účty okamžitě zablokovala.

Pokus o napadení účtů internetového obchodu se týkal starší databáze. Bezpečnostní tým složený z IT odborníků nyní zkoumá, jakým způsobem se hacker k heslům dostal. Všechny účty byly okamžitě zablokovány a pro jejich obnovení si musí každý z klientů obchodu zvolit nové heslo.

"Pokud se heslo k Vašemu účtu shoduje například s hesly na sociálních sítích, v e-mailu nebo v dalších e-shopech, radši na nic nečekejte a co nejdřív tato hesla všude změňte," poradil Mall.cz v emailu, který poslal zákazníkům. Společnost už zákazníkům sdělila postup, jak si zadat nové heslo, a kvůli tomu také posílila centrum zákaznické péče.

Související obsah

Kvůli vysokému riziku a stoupajícímu počtu podobných útoků začal 1. srpna fungovat v Brně Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Jeho náplní práce je zajišťování podpory v případě takových útoků a také prevence. Například vládní tým eviduje zhruba 100 bezpečnostních incidentů měsíčně. Útoky tak mohou ohrozit nejen soukromé podniky a život obyvatel, ale i klíčové služby státu, zajištění bezpečnosti a jeho obranyschopnost.

mom/Jaroslav Brousil, TN.cz

K tématu Mall.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz