Bydlení

Bydlení snů na vodě: Tyto plovoucí domy vás dostanou!

Bydlení snů na vodě: Tyto plovoucí domy vás dostanou!
Zdroj: Profimedia

Bydlení v luxusu je snem mnoha lidí. Projekt s názvem "Floating Seahorse Villas" by v tomto ohledu nejspíše většinu z nich plně uspokojil. Výhled z ložnice přímo na život pod hladinou moře je pak jedním z hlavních lákadel.

Projekt plovoucích domů se připravuje v Dubaji, konkrétně na ostrově s názvem St. Petersburg Island. Vily disponují rovnou třemi patry. Kromě základního "přízemí" nad úrovní hladiny nechybí ještě nástavba s terasou na střeše a hlavně podvodní patro s prosklenou stěnou, skrz kterou můžete pozorovat život pod hladinou Perského zálivu.

Domy vypadají opravdu úchvatně. Vnitřní prostory jsou velmi vzdušné, stěnám dominuje sklo, případně mohou místnosti volně přecházet ve venkovní terasu. Dechberoucímu designu ale odpovídá i cena těchto nemovitostí. Ta se pohybuje kolem 3,24 milionu dolarů, tedy v přepočtu více než 71 milionů korun. Domů je naprojektováno více než 120 a měly by být dokončené v průběhu příštího roku.

Související obsah

V dolním patře vily se nachází zpravidla ložnice, koupelna a herna, za okny pak nechybí malá zahrádka v podobě soukromého korálového útesu. Před usnutím se tak můžete kochat krásami vašeho nekonečného akvária. Celkově lze ale dům přizpůsobit přáním a požadavkům klienta. Ten si může rozhodnout o dispozicích místností, použitých materiálech i technologickém vybavení domácnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz