Princezna Diana

Dvacet let od Dianiny nehody: Hasič prozradil její poslední slova!

Dvacet let od Dianiny nehody: Hasič prozradil její poslední slova!
Zdroj: Profimedia

Britové si připomínají tragické výročí. Od nehody, po níž zemřela princezna Diana, uplynulo dvacet let. Lidé kladou květiny ke Kensingtonskému paláci i pařížskému tunelu, kde k neštěstí došlo. Po letech promluvil také hasič, který Dianu zachraňoval.

Přesně před dvaceti lety zasáhla celý svět zdrcující zpráva. Auto s princeznou Dianou a jejím přítelem Dodi Fayedem havarovalo v noci v pařížském tunelu poblíž Place de l´Alma. Údajně opilý řidič Henri Paul jel velice rychle a s autem narazil do zdi tunelu.

Řidič i Dianin partner byli na místě mrtví. Princezna zůstala uvězněna pod troskami auta, stále ale žila. První k vraku dorazili hasiči. Jeden z nich teď popsal její záchranu a také poslední slova. Dříve nechtěl promluvit, protože stále sloužil u záchranného sboru.

"Byli jsme zrovna blízko, takže jsme dorazili asi tři minuty po bouračce. Auto bylo úplně zničené a my to brali jako jakoukoliv jinou nehodu. Netušili jsme, že uvnitř jela princezna Diana, to jsem zjistil až později," citoval Xaviera Gourmelona britský portál The Sun.

Související obsah

Diana dýchala, byla při vědomí a měla otevřené oči. "Vypadalo to, že je zraněná jen na pravém rameni, nikde nebyla žádná krev. Držel jsem ji za ruku a říkal jí, aby byla klidná a nehýbala se. Ona se jen zeptala: 'Panebože, co se stalo?'," dodal 50letý hasič.

Po přesunu z auta na lehátko ale milovaná vévodkyně utrpěla srdeční zástavu a přestala dýchat. "Masíroval jsem jí srdce a po několika vteřinách začala znovu dýchat. Ulevilo se mi, myslel jsem, že jsem jí zachránil život. Myslel jsem, že bude žít," přiznal Xavier.

Související obsah

Princezna ale zemřela po převozu do nemocnice. Měla rozsáhlá vnitřní zranění - srdce bylo údajně přemístěno z levé strany na pravou, měla rozříznutou plicní tepnu. Lékaři Dianu operovali, brzy ráno 31. srpna ale podlehla zraněním.

"Pořád si to dokážu vybavit. Bodyguard, který seděl vepředu, byl uvězněn a měl vážná zranění. Pořád se ale ptal, kde je princezna a co se jí stalo. Nikdy na to nezapomenu a vždycky na to myslím v tuhle roční dobu," uzavřel vyprávění Xavier.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vyšetřovatel prozradil HROZNÉ TAJEMSTVÍ prince Charlese: Zabil Dianu a její tělo nelidsky zlikvidoval!

20 let po smrti Diany promluvil William a Harry o posledním telefonátu s matkou: Z jejich slov mrazí!

epa, TN.cz

K tématu Princezna Diana

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz