Princezna Diana

Nehodu auta s Dianou přežil jediný člověk! Prozradil, co se stalo

Nehodu auta s Dianou přežil jediný člověk! Prozradil, co se stalo
Zdroj: Profimedia

Uplynulo dvacet let od osudné nehody, při které zemřela princezna Diana, její řidič i přítel Dodi al-Fayed. Srážku přežil jen Dodiho a Dianin bodyguard Trevor Rees-Jones. Co si z tragické noci pamatuje a kde celá léta byl?

Auto s princeznou Dianou na konci srpna 1997 podle policie ujíždělo bulvárním novinářům, kteří ho pronásledovali. Do pařížského tunelu Pont de l'Alma vjel řidič rychleji, než měl, zřejmě nezvládl řízení a s Mercedesem narazil do stěny tunelu i pilíře.

Nehodu přežil jen jeden člověk - bodyguard Dianina přítele Trevor Rees-Jones. Po srážce několik hodin žila i princezna, ale zemřela po převozu do nemocnice. Řidič Henri Paul i Dodi al-Fayed podlehli zraněním na místě a záchranáři už jim nemohli pomoci.

Protože byl Trevor jediným přeživším a mohl se stát hlavním svědkem, celý svět na něj tlačil, aby popsal, co se před nehodou stalo. Okamžitě se totiž vyrojily různé spekulace a konspirační teorie, podle kterých měl Dianu někdo zavraždit. Ty nejznámější čtěte zde.

Související obsah

Bodyguard ale utrpěl mnohočetná poranění, zejména na hlavě a ve tváři. Obličej mu museli chirurgové zrekonstruovat podle rodinných fotografií - potřeba bylo 150 titanových destiček, aby tvář držela pohromadě. Po roce ale Trevor vypadal jako dřív.

Paměť se mu ale nevrátila. "Vím, že se ještě v hotelu rozhodli rozdělit svou ochranku. Autem měla jet jen Diana, Dodi a Henri, ale to nepřicházelo v úvahu, tak jsem řekl, že pojedu s nimi," popsal podle portálu Yahoo News bodyguard začátek konce Dianina života.

Související obsah

"Pamatuju si, že jsme zastavili na semaforu a vpravo od nás byla motorka. Dalším vozidlům jsem nevěnoval pozornost. Moje vzpomínky jsou ale hodně zmatené. Nepamatuju si bolest ani to, jestli se mě někdo snažil zachránit. Ale vím, že někdo křičel 'Dodi' a plakal," dodal Rees-Jones.

Hlas prý patřil nějaké ženě, zřejmě princezně Dianě, ale tím si Trevor není jistý. "Tahle vzpomínka je hodně zastřená a sám ji zpochybňuji. Zmínil jsem ji proto, že se mi často vrací," doplnil bodyguard. Při výslechu u vyšetřovací komise odmítl, že by byl dvojitým agentem nebo měl nějaký podíl na srážce.

Související obsah

V roce 2000 vydal Rees-Jones knihu nazvanou Bodyguard's Story: Diana, The Crash And The Sole Survivor (Příběh bodyguarda: Diana, srážka a jediný přeživší). V ní popsal, že po zotavení dál pracoval jako strážce u firmy Dodiho otce Mohameda. Miliardář na něj ale prý silně tlačil, aby si vzpomněl, co se v osudnou noc stala, a tak v roce 1998 podal výpověď. Podle al-Fayeda staršího jde o "snůšku lží".

Podívejte se na reportáž, jak si lidé z celého světa připomínali Dianino úmrtí:

Jen krátce po tragédii se Trevor rozvedl s první manželkou a podruhé se oženil v roce 2003, vzal si učitelku Ann Scottovou. Založil si vlastní firmu, která poskytuje ostrahu, a vrátil se k hraní rugby. Média ho naposledy zachytila v roce 2008, kdy vypovídal kvůli Dianině smrti před vyšetřovací komisí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vyšetřovatel prozradil HROZNÉ TAJEMSTVÍ prince Charlese: Zabil Dianu a její tělo nelidsky zlikvidoval!

20 let po smrti Diany promluvil William a Harry o posledním telefonátu s matkou: Z jejich slov mrazí!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz