Mytí rukou

Nemyjete si před jídlem ruce? Tohle pak jíte! EXPERIMENT

Nemyjete si před jídlem ruce? Tohle pak jíte! EXPERIMENT
Zdroj: Thinkstockphotos

Myjete si ruce před každým jídlem? Po zhlédnutí těchto fotek už budete! Na sociální sítě je nahrála učitelka základní školy, která chtěla nutnost hygieny vysvětlit dětem. Sdílely je už desetitisíce lidí.

Asi každý se někdo zakousl do sendviče a až poté si uvědomil, že si neumyl ruce. Najdou se i tací, kteří si běžně ruce před jídlem nemyjí. Ohrožují tím ale své zdraví. A právě tento fakt se rozhodla dětem, které učí, předat pedagožka Donna Allenová. Píše o tom portál Daily Mirror.

Na sociální síti pak sdílela výsledky "nejohavnějšího, ale nejlepšího experimentu" a pokus popsala svým kolegům. "Tohle jsem jednou udělala, když jsem děti učila o bakteriích a jejich šíření. Stačí vám tři plátky chleba a tři uzavíratelné sáčky," napsala na facebooku Donna.

S jedním krajícem pak nechala děti manipulovat jen v rukavicích, aby se na něj nepřenesly žádné bakterie. Druhý umístil do sáčku žák, který si předtím umyl ruce. "Ten třetí pak necháte kolovat, aby se ho dotkly všechny děti a znovu ho vložíte do pytlíku," vysvětlila učitelka.

 

Třída pak několik dní sledovala, co se s jednotlivými krajíci stane. Zatímco ten "čistý" byl ve stejně dobrém stavu jako plátek, na který sahaly děti v rukavicích, poslední úplně zplesnivěl. "Je to skvělý způsob, jak nejen děti naučit důležitost mytí rukou," uzavřela Donna.

Související obsah

A měla pravdu, fotky se staly obrovským hitem, který navíc může lidem pomoct. Její příspěvek na sociální síti sdílelo více než 65 tisíc lidí a nasbíral přes 41 tisíc reakcí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz