Petr Kramný

Kramný možná nezabíjel! Nové posudky přinesly zásadní odhalení

Pro Petra Kramného svitla nová naděje. Spolek Šalamoun, který mu dlouhodobě pomáhá, informoval, že má tři nové posudky, které vyvracejí závěry znalců, k nimž soud přihlédl, když jej odsoudil k 28 letům vězení. Podle nových posudků nezemřely Monika a Klárka po zásahu elektřinou!

Spolek Šalamoun o závěrech zkoumání dalších znalců informoval na tiskové konferenci, kterou společně se skupinou poslanců uspořádal v úterý přímo na půdě Poslanecké sněmovny. Dopředu avizoval, že nové posudky budou v kauze znamenat zcela zásadní zvrat.

Vzorky srdcí Moniky a Klárky odebrané při pitvě prohlédl patolog se zaměřením na myokard a cévy. Byl to první odborník na srdce, který se ke vzorkům dostal. Závěry soudních lékařů z Ostravy a Českých Budějovic, kteří zpracovali posudky pro obžalobu a následně revizní posudek, odborník zcela vyvrací!

Kontrakční pruhy myokardu, které popsali předchozí znalci, podle odborníka na patologii myokardu na srdci vůbec nejsou přítomny! Přitom měly dokazovat, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektřinou. "Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu elektrickým proudem!" vyvrátil závěry předchozích znalců nový odborník.

Související obsah

Další soudní znalec se zaměřil na tzv. proudové stopy. Ty měly ukazovat, kde Petr Kramný k tělům přiložil dráty pod proudem. Jenže podle znalce Monika a Klárka žádná proudová znaménka na kůži neměly!

To potvrzuje i tým tří znalců z odvětví biomechaniky, soudního lékařství a elektra, kteří taktéž dospěli k závěru, že na tělech není žádné stopy po tom, kudy by do těla měl proniknout proud.

"Pokud stopa průrazu kůže na tělech není, je z fyzikálního hlediska tento způsob vraždy zcela vyloučený!" upozorňuje spolek Šalamoun.

Související obsah

Podle spolku tak nové důkazy jasně ukazují na to, že Monika a Klárka zemřely jinak, než jak podle Krajského soudu v Ostravě a Vrchního soudu v Olomouci měly. Spolek proto společně s třemi poslanci vyzval ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby v kauze Petra Kramného jednal.

Pane ministře, jednejte, prosí Pelikána poslanci

Jen ministr spravedlnosti totiž může podat k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona. Soud by pak mohl Kramného i propustit, kdyby dospěl k závěru, že předchozí soudy skutečně pochybily. Takto se na svobodu dostal třeba Lukáš Nečesaný, odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice z Hořic. I v jeho kauze se spolek Šalamoun angažuje.

Právě případ Lukáše Nečesaného na tiskové konferenci připomněly poslankyně Jana Černochová a Helena Válková. Ta jako ministryně spravedlnosti stížnost na porušení zákona podala. Teď apelovala na svého nástupce, Roberta Pelikána, aby v případě Petra Kramného udělal to samé.

"Je to alarmující případ, je potřeba to prošetřit, obnovit případ, protože posudky nebyly soudu k dispozici. S ohledem na to, že vrhají jiné světlo na kauzální průběh činu, je potřeba, aby se jimi orgány činné v trestním řízení zabývaly," uvedla Válková.

Poslanec Daniel Korte z TOP 09 si neodpustil rýpnutí do ministra Pelikána. "Pan ministr se vyjadřuje k lecčemu, třeba k Čapímu hnízdu. Myslím, že by se měl přejmenovat na Kukačku. Protože nevím, proč se jinak vtírá do hnízda jiného druhu místo toho, aby podal stížnost na porušení zákona," pobavil přítomné Korte.

"Není to možnost, je to jeho povinnost! Chtěla bych poprosit, požádat, apelovat na pana ministra, aby tak učinil," vyzvala Pelikána poslankyně Černochová. 

Tisková konference spolku Šalamoun:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz