Petr Kramný

Kramný nevinen? Klára s Monikou zemřely jindy, než je v rozsudku

Kramný nevinen? Klára s Monikou zemřely jindy, než je v rozsudku
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě obhajuje Petra Kramného, odhalil další nesrovnalost v rozsudku. Podle Šalamounu Monika a Klára zemřely o den později, než je v rozsudku uvedeno, že Kramný vraždil.

Po nálezu těl Moniky a Kláry Kramných provedl jejich ohledání lékař Mustafa Ibrahim Adbelhalim, který stanovil dobu smrti na 30. června 2013. Stejné datum mají i na náhrobku. Totožnou dobu potvrdil i ředitel patologie Walid Nagi, který prováděl pitvu obou zemřelých v egyptské Hurghadě.

Soud však v rozsudku uvedl, že zemřely v časovém rozpětí od 22:00 hodin dne 28. 7. 2013 do večerních hodin 29. 7. 2013. Jejich těla našli v pokoji č. 6343 v hotelu Titanic Palace v letovisku v egyptské Hurghadě.

Spolek Šalamoun upozorňuje na to, že "Egypťané mají hodně zkušeností s prací s těly zemřelých". "Nejstarší známé egyptské mumie pocházejí z doby kolem roku 3200 př. n. l.," okomentoval mluvčí spolku a dodal, že se datum smrti stanovuje podle různých kritérii, zejména rozvoje posmrtné ztuhlosti.

"Jen v České republice je možné odsoudit jejího občana k výjimečnému trestu odnětí svobody za to, že dne 28. 7. 2013 do večerních hodin dne 29. 7. 2013 zavraždil svoji manželku a dokonce dceru elektrickým proudem, když datum jejich smrti je stanoveno na 30. 7. 2013," napsal zástupce spolku.

Související obsah

Spolek Šalamoun se diví, že nikdo z egyptských odborníků u soudu nepromluvil. "Ani jeden z lékařů nebyl u českých soudů vyslechnut a v odůvodnění žádného z rozsudků se soudy touto "drobností" vůbec nezabývají," dodal spolek.

Názory patologů se rozcházejí i v příčině úmrtí. Více čtěte zde. 

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz