Mateřská školka

Jako za bolševika! Matky řeší přísná pravidla ve školkách!

S novým školním rokem začala platit pravidla nejen pro děti školního věku, ale nově se také zpřísnila pravidla pro děti věku předškolního. Respektive pro jejich rodiče. Pro děti od pěti let je totiž MŠ povinná a platí tak stejné podmínky jako ve škole. "Začala platit nová nařízení pro předškoláky zrovna když moje dcera je předškolák. Bolševik je zpátky!" okomentovala to na sociální síti aktivistka Markéta Kutilová.

Při zahájení školního roku rodiče předškoláků obrží omluvný list, kde je potřeba zaznamenávat důvody nepřítomnosti dítěte, podobně jako u školáků.

Pravidla jsou jasně dána. Docházka dítěte je povinná každý den, kromě školních prázdnin, v rozmezí minimálně čtyř hodin denně od 8:30 do 12:30.

Rodič je povinnen doložit důvody nepřítomnosti dítěte, pro které je vzdělávání povinné nejpozději do tří dnů ode dne, kdy jej k tomu ředitelka vyzve. V případě, že dítě nebude docházet do MŠ, bude kontaktováno pracoviště OSPOD /Orgán sociálně-právní ochrany dětí/ a bude zahájeno správní řízení.

Související obsah

"Rodiče si musí uvědomit, že pro dítě předškolního věku je docházka povinná, proto platí stejná pravidla jako ve školách.  Omluvný list pak slouží především ke kontrole pro úřady," uvedla učitelka MŠ U Mašinky Žatec.

Vyděšení rodiče to však vidí jinak. "Dítě předškolního věku má mít volnost, co když ho budeme chtít vzít na dovolenou nebo na výlet?" stěžovala si maminka z Ústeckého kraje.

 Na to však vedení školek odpovídá, že to nebude problém. "Funguje to stejně jako ve škole, pokud rodič dítě omluví dopředu není důvod něco hlásit. Do omluvného listu lze samozřejmě uvést i rodinné důvody.  V případě náhlé nemoci nebo nachlazení samozřejmě stačí telefonická omluva a následný zápis do omluvného listu."

Rodiče se tedy nemusí bát, že by dítě nemohlo za školní rok zameškat více než tři dny. "Tato nová pravidla slouží především jako prevence proti problémovým rodinnám, které své dítě do školky přihlásí a poté jej tam nedávají a nechávají si ho doma," vysvětlila ředitelka MŠ U Mašinky Žatec Brichtová. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jít poprvé do školky není žádná legrace. MÁME VIDEO
Rodiče se bouří kvůli "rasistickým" říkankám pro prvňáky. Neučí se je i vaše dítě?

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz