Domácí

ANKETA: Děti se neumí bránit, lidé by zavedli brannou výchovu

ANKETA: Děti se neumí bránit, lidé by zavedli brannou výchovu
Zdroj: Profimedia

I když se podle průzkumu většina lidí cítí v bezpečí, spoustu jich má pocit, že české děti nejsou dostatečně připravené ke zvládání potenciálních krizových situací. Velká většina dotazovaných by zavedla brannou výchovu do škol.

Češi se podle posledního průzkumu společnosti Sanep cítí bezpečně, nicméně většinově převládá názor, že se zvyšují bezpečnostní rizika a děti na to nejsou připraveny. To si myslí až 81,3 % dotázaných.

Ministerstvo obrany chtělo v minulém roce vrátit do škol brannou výchovu. Děti by se během hodin učily zásady první pomoci, zdravovědy či jak se mají chovat v případě ohrožení.

Zároveň by zvyšovaly svou fyzickou zdatnost a posilovaly pocit sounáležitosti.

Se zavedením branné výchovy do povinného vzdělání ve školách by podle Sanepu souhlasilo 83,9 %. Do vzdělávání dětí by se podle 73,3 % dotazovaných měly zapojit i sportovní kluby, které s dětmi a mládeží pracují.

  

Z průzkumu vyplývá, že jsou téměř dvě třetiny dotazovaných pro to, aby v případě výskytu závažných bezpečnostních rizik stát zajišťoval bezpečnost ve spolupráci s občany, jen 32,7 % by se ale aktivně zapojilo.

Související obsah

Největší riziko vidí lidé v islamizaci, ohrožení kyberprosotoru, nebezpečí teroristických útoků a nárůstu uprchlíků v ČR přikládají velmi podobnou důležitost.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz