Mateřská škola

Stovkám českých rodičů hrozí pokuta, vypustili zápis do školek

Stovkám českých rodičů hrozí pokuta, vypustili zápis do školek
Zdroj: Mediafax

Úředníci začali vytvářet seznamy rodičů, kteří letos na jaře nepřivedli své pětileté ratolesti k zápisům do mateřské školky. Ty jsou totiž od letoška povinné. A rodinám tak hrozí až pětitisícová pokuta.

A platit může opravdu hodně rodin - podle MFDNES například v Děčíně děti do školky nezapsalo 30 procent rodičů, v Mostě je to procent dvacet.


Jen ve městech a obcích, které redaktoři deníku oslovili, jsou takových dětí stovky. A jejich rodiče se tak mohou "těšit" na nepříjemný kontakt s úřady.


Radnice přitom přesně vědí, kdo zápis svých dětí do školky vynechal, protože ředitelé mateřinek mají nově k dispozici přesné seznamy dětí, které patří právě k nim.


Přesto se pokuty nemusejí bát všichni, jejichž jméno na seznamu úředníci najdou - ti totiž předpokládají, že část dětí chodí do školky mimo svou spádovou oblast, žije v zahraničí nebo se odstěhovala s rodiči do jiného města.


Související obsah


Ostatní rodiny ovšem mají smůlu. "Nepřihlášení dítěte je přestupek zanedbání povinné školní docházky,“ řekl deníku Petr Vinklář z magistrátu města Hradec Králové.


A rodičům-hříšníkům tak hrozí zmiňovaná pokuta, která může být ve výši až pět tisíc korun. Úředníci ovšem mohou být i shovívaví a vše vyřešit jen domluvou.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz