Prezident

Raději bez evropských dotací než přijímat imigranty, hřímá prezident

Raději bez evropských dotací než přijímat imigranty, hřímá prezident
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat. Těmito slovy prezident Miloš Zeman reagoval na rozhodnutí Evropského soudu, který oznámil, že přerozdělování imigrantů s pomocí kvót je v pořádku i přesto, že se systémem Česko nesouhlasí.

Zeman zkritizoval verdikt soudu při středeční návštěvě Nového Jičína. "Právě dnes jsem dostal zprávu, že Evropský soud zamítl žalobu Slovenska a Maďarska proti migračním kvótám a Evropská unie pod výhrůžkou, že nám zastaví dotace, nás bude nutit, abychom na naše území přijali v první fázi, zdůrazňuji v první fázi, několik tisíc muslimských migrantů," citoval slova hlavy státu její mluvčí Jiří Ovčáček.


Prezident dodal, že bychom si měli uvědomit, že kultura těchto lidí je diametrálně odlišná od té naší. Vláda navíc podle Zemana už uvolnila na přijetí uprchlíků 600 milionů korun, i když o tom prý kvůli volbám raději nemluví.


A jaké je podle hlavy státu řešení této situace? Zeman má jasno a nebojí se zajít hodně daleko.

Související obsah

 

"Myslím si, že se nesmíme hrbit, že bychom si neměli nechat vyhrožovat, a teď řeknu něco, co se někomu nebude líbit, že kdyby bylo nejhůř, je vždycky lépe vzdát se evropských dotací, než sem pustit migranty," nebere si Zeman servítky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz