Sestry

Sestry zmizely na Barbudě během hurikánu Irma. Jedna je těhotná

Sestry zmizely na Barbudě během hurikánu Irma. Jedna je těhotná
Zdroj: Profimedia / facebook

Když se hurikán Irma přehnal přes karibský ostrov Barbuda, téměř jej smazal z mapy. Ostrov je nyní téměř neobyvatelný a lidé v troskách hledají zbytky svých osobních věcí. Hurikán si vyžádal i první lidskou oběť a další lidé jsou pohřešovaní. Mezi nimi i sestry Afiya Franková (27) a Asha Franková (29) z Velké Británie. Afiya je navíc v sedmém měsíci těhotenství.

Asha je bývalá Miss Antil a na Barbudě pracovala jako jedna z radních. Pomáhala také s přípravami bezpečnostních opatření na ostrově a byla si jistá, že obyvatelé budou v bezpečí. Na hurikány jsou prý v Karibiku zvyklí.

Její sestra Afiya se chystala zpět do Británie, kde by v listopadu měla porodit své první dítě. Rodina se tak strachuje nejen o životy sester, ale také o zdraví Afiyna miminka.


Poslední kontakt, který se sestrami jejich rodina v Británii navázala, byl kolem desáté hodiny večerní. Od té doby je nikdo neviděl. Rodiče sester se aktuálně nacházejí v Británii a chtějí se na ostrov co nejdříve dostat.

"Chci jenom obejmout svoji holčičku, čeká své první dítě, na Barbudě je pouze maličká nemocnice, tam rodit nemůže,“ vyjádřila jejich matka své obavy.

Barbudu hurikán zcela zdevastoval. 60 procent obyvatel ostrova jsou bez domova. Škody se pohybují ve výši 3,7 miliardy korun. Barbuda prozatím hlásí pouze jednu oběť na životě. Dvouletý chlapec zahynul, když se jeho rodina pokoušela dostat z trosek svého domu. Na sousedním ostrově Svatý Martin si katastrofa vyžádala zatím minimálně šest lidských životů.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz