Zahraničí

Princ George šel poprvé do školy. A tohle dostal ke svačině!

Princ George šel poprvé do školy. A tohle dostal ke svačině!
Zdroj: facebook

Princ George šel ve čtvrtek poprvé do školy. Jako všichni ostatní si oblékl povinnou školní uniformu, vzal aktovku a vyrazil. I když ho nemohla doprovodit jeho maminka vévodkyně Kate, přivítání ho čekalo veliké - od samotného ředitele školy. Ke svačině si pak princ George ve škole bude moci každý den užívat například jehněčí ragú nebo kozí sýr.

Princ George, syn prince Williama a vévodkyně Kate, šel poprvé do školy. Začal navštěvovat jednu ze čtyř elitních škol na jihozápadě Londýna St Thomas's of Battersea. Školné královskou rodinu vyjde na 18 000 liber ročně, tedy přes 470 000 Kč, uvedl zpravodajský portál BBC.

Vévodkyně Kate, která čeká třetího potomka, nemohla George kvůli zdravotnímu stavu do školy doprovodit. Manželka prince Williama trpí tzv. hypermesis gravidarum, který se projevuje nadměrným zvracením během těhotenství a maminka ztrácí důležité tekutiny.

Související obsah

Doprovodil ho tak jeho tatínek princ William. Při příchodu prince George přivítal sám ředitel školy Simon O´Malley, který byl britským časopisem Tatler zvolen jedním ze šesti nejpřitažlivějších ředitelů v Británii.

Každý den je na škole zvykem začít podáním ruky, při kterém je nutné udržovat oční kontakt s učitelem, škola se tak snaží děti učit etiketu a zdvořilému chování. Povinná školní uniforma zahrnuje červenou košili, svetr se znakem školy, námořnické šortky, červené ponožky pod kolena a námořnickou bundu.

Související obsah

Škola umožňuje navštěvovat až 24 kroužků. Princ George bude moci chodit do debatního kroužku, učit se italsky, šermovat, naučit se základy filozofie, baletu nebo hrát golf.

Obědy a svačiny na škole jsou jiné, než ty, na které jsme zvyklí. Princ George si bude moci užívat každý den bohaté menu. Výběr bude například z pečené uzené makrely, jehněčího ragú na česneku, kuskusu se zeleninou, kozího sýru, ovoce a zeleniny.

  

Zdroj: Thinkstockphotos

Školu St Thomas´s of Battersea absolvovaly slavné osobnosti, mezi které patří modelka Cara Delevingne nebo zpěvačka Florence Welch.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz