Policie

Žena si chtěla udržet partnera. Nahlašovala bombové útoky!

Policie dopadla ženu, která opakovaně volala na tísňovou linku a nahlašovala bombové útoky v Plzni. Policisté kvůli ní několikrát evakuovali stovky lidí z banky, obchodů a dokonce i trolejbusů. Žena si údajně tímto velmi zvláštním způsobem chtěla udržet muže, kterého miluje.

Se zakrytou tváří, beze slov, za doprovodu policie - tak přicházela k soudu třiatřicetiletá žena, kterou soudce v sobotu poslal do vazby. V nejméně šesti případech vyděsila obyvatele Plzně a zaměstnala policisty, když na tísňovou linku anonymně nahlásila bombu.

"Vazba má zabránit dalšímu páchání trestné činnosti," řekl státní zástupce Libor Řeřicha. Historku o výbušnině naposledy použila ve čtvrtek. Tvrdila, že exploduje v obchodním centru na Slovanech.

"Kriminalisté ženu zadrželi necelých šedesát minut po telefonickém oznámení o uložení bomby a zadrželi jí nedaleko místa činu," řekla Martina Korandová, mluvčí plzeňské policie.

Velmi zvláštní byl i motiv, který žena měla. Na tísňovou linku prý volala kvůli tomu, aby její přítel nezjistil, kolik má na účtu peněz.

Svému partnerovi prý naslibovala nákup nového auta. Zřejmě si tak chtěla udržet jeho přízeň. Jenže tolik financí asi nikdy neměla. Vždy, když měli vyrazit do banky, vyslala poplašnou zprávu. Kvůli policejním manévrům se pak pro peníze nemohli dostat.

Související obsah

"Neměl jsem ani tušení, že tohle má v plánu a že tohle uděl," řekl partner obviněné ženy. Anonymními telefonáty začala policisty zaměstnávat už v srpnu. Evakuovali kromě banky, třeba papírnictví a v jednom případě museli zastavit osmatřicet trolejbusů, když tvrdila, že v jednom je bomba. Její partner u dopravního podniku pracuje jako řidič.

"Já bych se chtěl omluvit svému zaměstnavateli dopravním podnikům za její konání a chtěl bych se omluvit všem, kterým způsobila škodu," dodal muž. Ženě za šíření poplašné zprávy hrozí až pětileté vězení.

Michaela Klárová/ ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz