Hurikán Irma

Hurikán vysál vodu z pobřeží. Lidé bojují o životy mořských živočichů

Hurikán vysál vodu z pobřeží. Lidé bojují o životy mořských živočichů
Zdroj: ČTK/AP

Nejen lidé jsou v ohrožení kvůli ničivé síle hurikánu Irma, který sužuje Karibik a Floridu. Tisíce vodních živočichů například zůstaly na suchém mořském dně, poté co hurikán vodu vytlačil od pobřeží pryč.

Vědci potvrzují, že síla hurikánu Irma v kombinaci s nízkým tlakem vzduchu dokáže vtáhnout vodu do svého středu a změnit tak tvar oceánu. Tím vodní plochy prakticky zmizí a jejich živočichové skončí na souši, bez šance na přežití.

V Sarasotě na Floridě proběhla záchranná mise na pomoc kapustňákům, kteří zůstali na souši, bojujíc o život. Objevila je skupinka přátel, která sdílela snímky kapustňáků na Facebook s dotazem, jestli se bezmocným zvířatům dá nějak pomoci.

Příspěvku si naštěstí všimli strážníci z organizace Manatee County and Florida Fish a přispěchali dobrovolníkům na pomoc.

Lidé jsou v šoku. "Nemohu tomu uvěřit, Jsme na Bahamách a chybí tu moře, kam jen oko dohlédne,“ uvedla na svém Twitteru žena, která sdílela příspěvek o kapustňácích. Voda by se podle vědců měla vrátit na Long Island v neděli odpoledne.

 


 

Hurikán se přehnal přes Kubu a nyní ohrožuje Floridu, kde si již vyžádal první oběti na životech. Miliony obyvatel bylo evakuováno. V některých oblastech hrozí riziko záplav.
 

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz