Jana Nečasová

Jana Nečasová konečně přišla k soudu. Ale odmítla vypovídat

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračuje v projednávání kauzy údajného zneužití vojenského zpravodajství, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády Petra Nečase.

Na programu dnešního soudního jednání byla především výpověď bývalé šéfky premiérova kabinetu a jeho současné manželky Jany Nečasové, dříve Nagyové. Ta po sérii omluvenek totiž k soudu konečně dorazila, aby mohla vypovídat a to v doprovodu svého manžela Petra Nečase.


Jenže nakonec soudu neřekla nic, odmítla totiž vypovídat.


Soud se touto kauzou zabývá už potřetí. Předchozí dva osvobozující verdikty zrušil odvolací senát, který poté nařídil výměnu soudkyně. Nynější projednávání případu opakovaně zbrzdila omluvenka Nečasové ze zdravotních důvodů. Její advokát Eduard Bruna ale odmítá,že by šlo o obstrukce a potvrdil to i znalecký posudek.


Podle obžaloby mělo Vojenské zpravodajství na pokyn Nečasové (tehdy Nagyové) a bez vědomí ministra obrany sledovat na podzim roku 2012 tehdejší ženu premiéra Nečase Radku, čímž si chtěla tehdejší šéfka kabinetu opatřit neoprávněný osobní prospěch - tedy premiérův rozvod.Obvinění zpravodajci Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek to však popírají a tvrdí,že prováděli kontrasledování Nečasovy rodiny kvůli premiérově obavě o její bezpečí. Vinu odmítá i Nečasová.

pez, Dominika Janochová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz