Zahraničí

Lidé v bouři volali záchranáře. Ti mohli jen bezmocně čekat

Když mocný hurikán Irma dopadl na západní pobřeží Floridy a vyděšení lidé volali o pomoc číslo 911, záchranáři vypadali bezmocně. Nemohli nic dělat. Nemohli přijímat telefonní hovory. Vítr byl tak silný, že nemohli dělat to, co si vybrali - zachraňovat lidské životy.

"Je to strašné. Sedíš tady a ty nemůžeš dělat svou práci, pro kterou jsme se rozhodli: pomáhat lidem," říká hasič Billy Johnston ze St. Petersburgu v rozhovoru pro CNN.

"Ten pocit je bezmocný. Ale museli jsme dát přednost našemu bezpečí. Kdybychom šli ven, riskovali bychom další zásah a další záchranáři by museli přijít na pomoc nám, "dodává jeho kolega David Owens.

Záchranáři v Petersburgu, stejně jako v celém regionu Pinellas, měli zákaz výjezdů. Přestože jim nebylo dovoleno reagovat, na obrazovkách se stále zobrazovaly příchozí hovory. Někteří z nich si stále pamatují.

Související obsah

Podle Owense byly současně hlášeny čtyři srdeční zástavy. Nemohl pomoci 12letému chlapci, který měl problémy s dýcháním. Jonathan Martino musel opustit počítač, protože se cítil bezmocně. "Je to hrozný pocit," dodává.

Během noci někteří dokonce spali během služby. Ti, kteří zůstali, sledovali fotbal a hráli karty a domino. Vyšli na balkón, aby viděli, co se děje venku.

Související obsah

Několik z nich nervózně zavolalo a napsalo manželkám, aby se ujistili, že jsou v bezpečí během bouře. "Zavolal jsem a napsal své ženě, protože se dlouho neozvývala," říká Martino. Jeho žena byla doma s dvouměsíčním a čtyřletým dítětem.

Když nejhorší bouře přešla, záchranáři postupně začali reagovat na všechna volání, která přišla během noci, v závislosti na tom, kdo ještě bude pomoc potřebovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz