Zpátky do školy

Nevzali vám dítě do školky? Stát zřídí dětské skupiny za miliardu

Nevzali vám dítě do školky? Stát zřídí dětské skupiny za miliardu
Zdroj: Thinkstockphotos

Celkem 1,4 miliard korun připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí na zřízení a provoz tzv. dětských skupin. Ty slouží jako alternativa k mateřským školám. Ministerstvo tak chce pokračovat v podpoře rodin s malými dětmi.

"Dotaci mohou získat jak dětské skupiny pro veřejnost, tak podnikové dětské skupiny, a jsem velice ráda, že se nám opět podařilo získat finanční prostředky pro tento typ služeb péče o děti a tím pomoci pracujícím rodičům," řekla ministryně práce Michaela Marksová.

O podporu se mohou ucházet obce, kraje, nestátní neziskové organizace, školy, firmy, OSVČ a další subjekty dle podmínek uvedených ve výzvách. Na jeden projekt je možné získat dotaci až 5,5 milionu korun.

Výzvy jsou dohromady dvě. V první je na podporu vybudování a provoz dětských skupin pro podniky a veřejnost mimo Prahu vyčleněno 1,1 miliardy korun. Pro žadatele z Prahy je pak v druhé výzvě připraveno 320 milionů korun.

Související obsah

Dětské skupiny jsou stále více vyhledávanou alternativní službou péče o předškolní děti, protože je mohou navštěvovat děti již od jednoho roku věku. Kolektiv tvoří maximálně 24
dětí, většinou se ale jedná o menší skupiny do 12 dětí, o které se starají minimálně dvě pečující osoby.

První výzvy zaměřené na rozvoj služeb péče o předškolní děti ministerstvo vyhlásilo v roce 2015. Díky tomu vzniklo zhruba 5 800 míst pro děti v celkem 413 zařízeních. Z důvodu velkého zájmu žadatelů byla loni vyhlášena mimořádná výzva, díky které přibude dalších asi 290 dětských skupin.

mom, TN.cz

K tématu Zpátky do školy

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz