Soud

Nedorozumění, tvrdí Afghánec. Souzený je za znásilnění sestřičky

Městský soud v Praze projednává případ pokusu o znásilnění sestřičky z nemocnice Na Bulovce. Dvacetiletému cizinci hrozí až pětileté vězení. Hájí se, že vše je jedno velké nedorozumění.

Podle obžaloby se mladík pokusil znásilnit jednapadesátiletou zdravotní sestřičku. Vše se stalo v noci, kdy byl muž Na Bulovce jako doprovod svého nemocného tříletého bratra.


Agresor měl sestřičku začít chytat za ruce a osahávat jí prsa. Pak ji táhl směrem k posteli. Obžalovaný ovšem tvrdí, že všechno je jen jedno velké nedorozumění.

Hájí se, že se mu v nemocnici udělalo špatně od břicha a protože neuměl česky, chtěl se prý se zdravotnicí dorozumět posunky a gesty.


Související obsah


Ať už je pravda jakákoli, případ z loňského října vyvolal velkou pozornost. A to hlavně kvůli tomu, že mladík pochází z Afghánistánu a jeho rodina dostala trvalý pobyt v Česku jen dva měsíce před činem.


Mladíkův otec je překladatel, který pracuje pro české vojáky v Afghánistánu. Soud začal v pondělí, nedá se vyloučit, že rozsudek padne během úterního odpoledne.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz