Petr Kramný

Zemřely na zánět žaludku, tvrdí nové posudky v případu Kramný

Zemřely na zánět žaludku, tvrdí nové posudky v případu Kramný
Petr Kramný u soudu, 2016 | Zdroj: TV Nova

Monika a Klárka Kramných možná nezemřely na zásah elektrickým proudem, ale na dehydrataci a zánět žaludku a tenkého střeva. Tvrdí to přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Alexander Pilin. Ten na žádost spolku Šalamoun znovu přezkoumal důkazy v kauze Kramný.

Petr Kramný byl před rokem pravomocně odsouzen k 28 letům vězení. Zástupci spolku Šalamoun, který bojuje za obnovení procesu s Kramným, poskytli Pilinovi shromážděné důkazy.

Osloven byl také odborník na patologii Ivo Šteiner. I ten potvrdil, že obě ženy nebyly zasaženy elektrickým proudem. Podle deníku Právo měli znalci k dispozivci dva vzorky srdce Klárky a dva vzorky srdce Moniky a předchozí znalecké posudky.

Podle Alexandra Pilina nelze přesně určit příčinu smrti obou žen. Přiklání se však k zánětu žaludku a dehydrataci, které již v minulosti určil egyptský patolog. Podle egyptských lékařů byly žaludky silně překrvené. Tuto teorii však nelze potvrdit, protože žaludky obou žen po převozu do Česka chyběly.

Související obsah

Podle Šteinera pracovníci Ústavu soudního lékařství v Ostravě na počátku případu pochybili a vyšetření srdce provedli v nedostatečném rozsahu. "S absolutní vážností je nutno konstatovat fakt, že tito znalci na srdci Moniky a Kláry popisují tzv. kontrakční pruhy, které následně další důvodně podezřelý, Doc. Vorel označuje za masivní a zároveň za důkaz účinku elektrického proudu, které však přítomny vůbec nejsou," vyjádřil se spolek Šalamoun v předchozí tiskové správě.

Spolek Šalamoun již tři roky označuje případ Petra Kramného za největší justiční zločin, který na svém občanovi spáchala česká justice. Je to právě díky nedostatečným důkazům a falešným analýzám soudních lékařů.

Související obsah

O obnovu procesu nyní může požádat obhájkyně Kramného Jana Rejžková nebo státní zástupce v případu Vít Legerský z ostravského krajského státního zastupitelství.

Do případu Petra Kramného se už vložili i někteří poslanci:

kik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz