Přejezd

Na přejezdu blikala červená, řidiče to nezajímalo! Ani nezpomalil

Velký risk řidiče osobního auta zaznamenala zcela náhodně kamera městských strážníků v České Lípě. Auto v plné rychlosti přímo před nimi přejelo přes železniční přejezd, na němž blikala červená výstražná světla. Po řidiči teď policisté pátrají.

Městští strážníci zastavili za dalším autem u přejezdu, kde blikala výstražná světla. Závory ale byly zvednuté, a toho využil protijedoucí řidič. S červeně blikajícími světly si hlavu nedělal. Nebrzdil, spíš naopak - vypadalo to, jako by ještě přidal plyn, a projel přejezd na červenou.

Jeho přestupek zaznamenala palubní kamera ve vozidle městské policie. Strážníci se ještě zkusili otočit a řidiče dohnat. V tom okamžiku ale záběr končí, policisté piráta silnic nedopadli a teď po něm pátrají. Podle mluvčí městské policie hrozí ve správním řízení viníkovi pokuta v rozmezí 2500 až 5 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až šest měsíců.

Související obsah

Ze statistik policie přitom jednoznačně vyplývá, že při nehodě na přejezdu je výrazně vyšší pravděpodobnost smrtelného zranění než při jiných dopravních nehodách. Neznalost předpisů ale za nimi nestojí. Zahraniční i domácí průzkumy potvrzují, že pod koly vlaků umírají především ti, kdo se chovají lehkomyslně, spěchají či jsou nepozorní.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz