Emoce

Svět emocí: Poznejte nebezpečné mýty, které ovládají váš život

Možná jste vyčerpaní z lidí, kteří jsou výbušní a nevyrovnaní, nebo depresivní a apatičtí. Možná byste byli rádi, kdyby vás přestaly sužovat emocionální krize. Možná jste zahlceni stresem nebo je již na vás toho moc, co život chrlí – zprávy, informace od ostatních, jejich požadavky a možná i nepřiměřené nároky.

Emoce a emoční inteligence byly dlouhou dobu považovány za něco soukromého. V pracovním životě jakoby neměly místo, nebo byly přímo zakázané.

Dnes však díky neurobiologickému a psychologickému bádání víme, že oddělení pocitů a rozumu je iluze. Na všech rozhodnutích, která činíme, se v rozhodující míře podílejí ty části mozku, které zpracovávají emoce – a to i tehdy, když jde o věcná a odborná témata. Emoce jsou součásti vysoce sofistikovaného systému, který nám pomáhá posuzovat situace a jednat.

Určitě je pro každého člověka zajímavé se ptát, kde se berou jeho emoce a jakou váhu mají v osobním životě? Jak ho ovlivňují a jak ovlivňují jeho pracovní výkon? Jak je může ovlivnit a řídit je sám? Jakým způsobem a jak často o emocích přemýšlí?

Šest videí vám postupně přibliží časté emoční mýty, které nás obvykle ovládají a ovlivňují to, co se v nás děje a co často probíhá na pozadí našeho vědomí.

Chcete zjistit, jak jste na tom s emoční inteligencí a komunikací vy? Udělejte si náš test emoční inteligence zdarma nebo test emočně inteligentní komunikace.

Související obsah

Po zhlédnutí videí pro vás bude také snadné odpovědět na naši soutěžní otázku a vyhrát knihu Jak získat úspěch, klid a vyrovnanost s osobním věnováním autorek.

Chcete do svého života více radosti a spokojenosti? Stáhněte si zdarma náš ebook: 6 ukazatelů na cestě osobního rozvoje, ve kterém se dozvíte, jak prožít den s pocitem naplnění, radosti a spokojenosti.

Související obsah

A v členské sekci Svět emocí si můžete v pdf stáhnout obrázek z videa a znaky vysoké a nízké emoční inteligence podle profesora Saloveye.

Doufám, že vás inspirujeme ke zvládání svých emocí a jejich využívání k bohatosti vlastního života.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz