Zahraničí

Uberu v Londýně odzvonilo, město mu nedá novou licenci

Uberu v Londýně odzvonilo, město mu nedá novou licenci
Zdroj: Profimedia

Využívání společnosti Uber je diskutovaným tématem nejen u nás. V Anglii nyní společnost ztratila svou licenci pro celý Londýn. Společnost a její řidiči podle Úřadu pro dopravu v Londýně (TfL) nejsou schopni zajistit dostatečnou bezpečnost pro své zákazníky. TfL od řidičů vyžaduje zkoušky, aby mohli mít licenci.

Společnosti Uber nejspíš v Londýně na nějakou dobu odzvonilo. TfL v pátek společnost informovala, že jí neobnoví licenci pro další provozování služeb v Londýně, řidiči tak mohou jezdit jen do 30. září.

TfL se k tomuto kroku rozhodl kvůli tomu, že operátor demonstruje nedostatek zodpovědnosti v řadě záležitostí, které mohou ohrožovat pasažéry a obyvatele Londýna. Podle konkurenčních taxikářů je kvůli řidičům metropole zacpaná a společnost nedělá nic k tomu, aby jakkoliv prověřovala své řidiče.

Společnost se podle portálu BBC bude znovu o licenci ucházet, podle jejího vedení rozhodnutí jen ukazuje na to, že je svět vzdálený od toho, aby byl skutečně otevřený a že je Londýn uzavřený pro nové a inovativní společnosti. Společnost Uber hodlá rozhodnutí TfL napadnout u soudu.

Související obsah

V pátek odpoledne by měl vyvrcholit spor pražských taxikářů s pražskou primátorkou Adrianou Krnářovou, po které chtějí taxikáři řešení nerovného postavení řidičů Uberu a taxislužby.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz