Učitelka

Učitelka dostala výpověď za mytí prvňáků, zastal se jí další soud

Krajský soud v Ostravě potvrdil rozsudek okresního soudu v kauze propuštěné učitelky Vandy Fabianové - její výpověď ze školy je neplatná. Dostala ji za to, že to údajně na škole v přírodě přeháněla s hygienou dětí. Učitelka je podle soudu nevinná.

Fabianová musela školu opustit na konci loňského roku. Byla propuštěna za to, že na škole v přírodě pomáhala žákům namydlit záda, prsty u nohou a podkolenní jamky.


Podle ředitele školy se tím příliš horlivě starala o hygienu prvňáčků. Soudce krajského soudu dnes označil její výpověď ze školy za neplatnou. Zneužívání dětí se neprokázalo a takovým dohledem nad hygienou podle soudu nic neporušila.


Na straně kantorky byly od začátku případu i rodiče žáků. Proti výpovědi protestovali. Ředitele se dokonce snažili donutit k rezignaci. Vanda Fabianová podala na Základní školu v Tršicích na Olomoucku žalobu.


Související obsah


Je přesvědčena, že výpověď dostat neměla. Soudkyně okresního soudu jí dala za pravdu a označila ji za neplatnou. Fabianová tehdy uvedla, že počítá s tím, že se na místo vrátí. Ředitel školy Jaromír Vachutka řekl, že verdikt soudu je pro něj zklamáním. Důvody výpovědi byly podle něj natolik závažné, že k tomu měla soudkyně přihlédnout a odvolal se ke krajskému soudu.

pez, Vlastimil Hromíř, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz