Učitelka

Soud vyhazov učitelky zrušil, do školy se ale stejně zatím nevrátí

Kauza vyhozené učitelky základní školy z Tršic nekončí. Před rokem dal Vandě Fabiánové ředitel výpověď kvůli tomu, že se podle něho až příliš horlivě starala na škole v přírodě o hygienů malých žáků. Výpověď sice soud označil za neplatnou, ale ředitel se proti verdiktu odvolal.

Vanda Fabiánová si už pomalu balila věci a těšila se na návrat do tršické základní školy. Jenomže nejspíš i od září bude vyučovat v Doloplazech, kam se za ní přesunula i většina žáčků. Ředitel Jaromír Vachutka se totiž rozhodl pro odvolání.

Rozuzlení neobvyklého případu z konce března znělo přitom ze strany soudu jasně - výpověď je neplatná.

Soud odmítl Vachutkovu verzi, podle které Fabiánová až příliš horlivě dbala na hygienu intimních míst malých chlapců. Zavrhl i údajné sexuálních obtěžování dětí.

Související obsah

Jenomže ředitel si dál stojí za svým. Učitelka Fabiánová na škole v přírodě prý pochybila. Vachutka se tak připravuje na další soudní bitvu. V rozsudku je podle něj totiž spousta nejasností.

V Tršicích tak dál zůstane nástěnka, která brojí proti nenáviděnému řediteli. A rodiče se už smiřují s tím, že budou i v příštím školním roce vozit děti do Doloplaz - aby je učila právě Vanda Fabiánová.

pez, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz