Zahraničí

Muslimka v Rakousku porušila zákon! Na ulici musela odhalit tvář

Muslimka v Rakousku porušila zákon! Na ulici musela odhalit tvář
Zdroj: Profimedia

V Rakousku od začátku října začal platit nový zákon, který zakazuje zahalování obličeje. Místní policie tak vyrazila do ulic, aby ohlídala jeho dodržování. Rychle dopadla ženu, která nařízení porušila. Muslimka musela šátek sundat.

Muslimka v rakouském městě Zell am See odložila nikáb, který zakrýval její obličej. K tomuto kroku ženu přinutila policie. Není jasné, jestli dostala i pokutu. Za nedodržení nařízení hrozí pokuty až do výše 150 eur (téměř 4000 korun).

Zákaz burek a nikábů prosadil parlament v květnu. Nařízení přikazuje, že tvář na veřejnosti musí být viditelná od brady až po čelo. "Přijetí a respektování rakouských hodnot je základním předpokladem pro úspěšné soužití mezi většinovým rakouským obyvatelstvem a lidmi ze třetích zemí žijících v Rakousku," stojí ve vyhlášce týkající se zákazu zahalování obličeje.

Související obsah


Muslimek se zastalo 300 lidí, kteří ve Vídni v různých maskách protestovali proti zákazu. "Je to hrozné, rasistické. Tento zákon mě opravdu znepokojil," vypověděla webu Euronews.com jedna z účastnic.

Zákon omezuje také nošení roušek, kukel a masek s výjimkou zdravotních důvodů nebo při lidových slavnostech, maškarních průvodech a podobně. Nařízení neplatí například pro lékaře. Masku ale musí odložit při odchodu z nemocnice.


Rakouská policie vyrazila do ulic hlídat dodržování zákazu zahalování

ham, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz