Omyl

Tato kniha pro děti je smrtelně nebezpečná, zlobí se rodiče!

Klidně i fatální následky by pro děti podle odbornice mohlo mít říjnové vydání dětského časopisu Včielka. O smrtelně jedovaté muchomůrce tam píší jako o jedlé a velmi chutné houbě.

Není divu, že rodiče nejnovější vydání slovenského časopisu Včielka tak rozhněvalo. Obsahovalo speciální přílohu o houbách, která měla děti poučit, které jsou jedlé a které ne. Velký problém ale nastal u bedly vysoké.

Popis sice na zmiňovanou houbu přesně seděl, obrázek už ale ne. Na kresbě se totiž objevila muchomůrka zelená, která způsobuje drtivou většinu všech smrtelných otrav houbami, informují tvnoviny.sk.

Jak upozorňují odborníci, děti jsou velmi učenlivé a jediná chyba ve vydání je tak může stát i život. "Časopis chtěl děti vzdělávat, ale dopustil se závažné chyby. Dítě si dokáže velmi dobře zapamatovat vizuální podněty. Pokud mu dáme nepravdivou informaci, může to mít pro samotné dítě fatální následky," sdělila novinářům klinická psycholožka Lenka Šajtlavová.

Související obsah

Šéfredaktorka časopisu Včielka Lea Sobotová se veřejně omluvila. "Všem dotčeným se redakce hluboce omlouvá za chybu, která se vyskytla v říjnovém vydání časopisu Včielka záměnou vizuálu v rubrice Včielkina encyklopédia. V listopadové Včielce zveřejníme opravu," stojí v písemném vyjádření.

Časopis Včielka je mezi dětmi i rodiči velmi oblíbený. Lidé věří, že tento nebezpečný omyl se už nebude opakovat.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz