Domácí

Opilec se bavil strašením seniorky, pak napadl kriminalistu!

Na čtyři roky za mřížemi může skončit muž, který v České Lípě napadl kriminalistu. Ten si předtím všiml, že se opilec bavil tím, že bezdůvodně bránil 80leté seniorce o holi, aby mohla vejít do panelového domu, kde bydlí. Kriminalista muže napomenul a ten ho vzápětí napadl pěstmi a kopanci. Incident natočila bezpečnostní kamera.

80letá žena měla očividně strach. Situace si všiml kolemjdoucí kriminalista. A hned mu bylo jasné, čím se muž bavil. "Jsem viděl stát starší paní o holi a otevřené dveře. A o ty futra byl opřený nějaký chlap. Něco blábolil opileckého a nechtěl tu paní pustit dovnitř," popsal zasahující kriminalista.

Policista se ženy zastal a muži řekl, aby ji nechal vejít do domu. Ten ale nereagoval. "Tak jsem mu dal tu ruku dolů, abych uvolnil vchod. Paní prošla dovnitř. Venku jsem ho zpacifikoval chvaty, dostal jsem ho na zem," doplnil policista.

Zasahující kriminalista se následně představil jako příslušník police. Muž mu slíbil, že už bude v klidu. Kriminalista se šel proto podívat za seniorkou, jestli je v pořádku. Jenže muž byl stále agresivní.

Související obsah

"Pán se rozeběhl na mě. Začal mě tam kopat, mlátit rukama. Pak jsem ho dostal na zem. Zaklekl jsem ho, držel jsem ho," sdělil dále zasahující policista s tím, že potřeboval pomoc a obrátil se na kolemjdoucího, aby zavolal policii. Ten ale vše ignoroval, dvojici obešel a nikam nevolal. Kolegy si nakonec musel policista zavolat sám.

27letý muž se nyní zodpovídá z přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Hrozí mu až čtyřletý trest odnětí svobody.
 

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz